Wpis z mikrobloga

@DiggerMeat ano widzisz. czyli wiedziony własnym doświadczeniem błędnie zalozyles że każdy taki przedłużacz ma zabezpieczenie.
Tymczasem się okazuje, że spory odsetek nie ma i temu na obrazku raczej też nie miał ( albo miał zadrutowane)
@wafel93: Przewód z napięciem i obok niego kabel neutralny, zgodne fazy lecz przeciwny kierunek. Taka cewka nie musi się składać koniecznie z kabla neutralnego. W przypadku 3 faz można 3 kable zawinąć i stworzyć cewkę trifilarną której strumień indukcji również pozostanie zerowy.
@D1STR0Y: No masz zamknięty obwód to w układzie 1 fazowym musisz mieć i kabel "Hot cable" i neutralny "Neutral cable" inaczej masz otwarty obwód i urządzenie nie będzie działać. Na chłopski rozum to skoro elektrony płyną do wiertarki to muszą też z niej wypłynąć no bo gdzie by się zgromadziły. Inaczej to jest w przypadku 3 faz gdzie zależnie od podłączenia czy deltą czy gwiazdą masz 3 lub 4 kable.
@D1STR0Y: Nie wiem czy trolujesz czy serio nie wiesz czym jest prąd elektryczny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Prąd to ruch elektronów a nie same elektrony. To ich ruch jest najważniejszy, ale żeby się ruszyły to coś im musi dać przysłowiowego kopa, zmienne pole magnetyczne albo reakcje chemiczne itd. Długo by tłumaczyć a możesz sobie obczaić filmy na yt i ogarnąć samemu chyba ze złapałem zrzutkę no to
@Przemosz właśnie serio mówię xD mimo że mam trochę na karku to nigdy się tym nie interesowałem zbytnio a ze szkoły musiałem zapomnieć :,-) dzięki za filmik chętnie obejrzę. Problem w tym, że w natłoku pracy i obowiązków nigdy nie miałem na to czasu a nie było mi to niezbędne ;) a że lubię uczyć się najmniejszymi szczegółami to nawet nie podchodziłem do tematu