Wpis z mikrobloga

Ej bo papież był dobry chłopak ale był stary i nie kumał co się dzieje i go Dziwisz oszukiwał

To chyba już ostatnia linia obrony ludzi wątpiących w to że Karol Wojtyła wiedział o pedofilii w kościele i miał aktywną rolę w jej ukrywaniu. Czy słuszna? Chyba nie bardzo.

Na ten moment mamy jedno poważne zeznanie, według którego wiedział z pierwszej ręki.

Na początek jednak przenieśmy się do Afryki w roku 1988. To wtedy właśnie południe tego kontynentu odwiedził Jan Paweł II. Miał 68 lat. Wizyta była dość kontrowersyjna, ponieważ ostentacyjnie pominął na mapie pielgrzymki RPA, dając tym samym wyraz dezaprobaty wobec tamtejszej rasistowskiej polityki.

Pod spodem widzicie film z tej wizyty. Nie jestem lekarzem, ale nie wygląda mi tu on na osobę z demencją, oderwaną od rzeczywistości, nie rozumiejącą co się wokół niego dzieje. Raczej zdrowy facet w słusznym wieku.

Dlaczego uparłem się na ten 1988? Otóż w tym roku miało miejsce również inne wydarzenie.

Jak czytamy w raporcie Watykanu na temat pedofilii w kościele, mniej więcej w tym roku Watykan odwiedził nie kto inny jak Theodore McCarrick. Przyjechał on w obecności chłopca, który to miał wyspowiadać się u Ojca Świętego. Co mu wyznał? No cóż, ponoć fakt że McCarrick napastował go seksualnie.

Na stronie 439 raportu czytamy:

In August 2019, one of McCarrick’s victims alleged in a lawsuit, and later repeated in an interview, that, in approximately 1988, the victim (then an adult) was introduced by Archbishop McCarrick to Pope John Paul II in Rome, after which McCarrick left the room and the victim told the Pope that McCarrick had been sexually abusing him since he was a young child.


Czy papież nie dosłyszał? Czy akurat coś go ubodło w boku? Czy ofiara dwukrotnie (w pozwie sądowym oraz w wywiadzie) kłamała? Tego się pewnie nie dowiemy.

Wiemy natomiast że nie zrobił nic, a w 2001 roku Jan Paweł II nadał McCarrickowi godności kardynalskie, pomimo tego że było wokół niego gorąco od lat. Taki to był dobry chłopak Karol.

#bekazkatoli #pedofilewiary #4konserwy #neuropa
Kozajsza - Ej bo papież był dobry chłopak ale był stary i nie kumał co się dzieje i g...
  • 19
@Kozajsza: no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki
@Kozajsza: Robili dużo gorsze rzeczy i robią nadal. Pedofilia to jedno, zastanów się gdzie są szataniści ci co czczcili Molocha w Biblii i oddawali dzieci na ofiary, bo zapewniam Cię, że te wierzenia nie zanikły ani praktyki. Wszystkie ich czapki, symbole na szatach i inne rekwizyty to kopia z tych dawnych wierzeń.
@Kozajsza nie neguje faktu ukrywania pedofilii przez papieża, jednak uważam że w tamtych czasach nic w tej sprawie nie mógł zrobić. Papież teoretycznie jest głową kościoła, ale w rzeczywistości nie jest osobą u władzy tak jak to było setki lat temu.
Nawet jeśli JP2 wiedział (z dużym prawdopodobieństwem) to wtedy wypowiedzenie tego na głos i walka z pedofilia w kościele doprowadziła by do rozłamu kościoła.
Minęło ponad 30 lat i głową kościoła