Wpis z mikrobloga

@Ignacy_Loyola: teraz płacisz 50% podatek, myślisz że jaki podatek należałoby zapłacić żeby rząd miał kasę na mieszkania i żarcie dla wszystkich? Chyba że jesteś z tych co myślą że rząd ma własne pieniądze?
  • Odpowiedz
@eriicforrester: nie jestem korwinista i sam z nich cisne beke kiedy moge
pod tym tagiem rzadko przewija sie cos z czym chociaz w kilku % bym sie zgodzil
a za to pojawily sie takie perelki jak
-oddanie przedsiebiorstw pracownikom
-kontrolowanie rynku mieszkaniowego/budowlanego przez panstwo / lud
-wszystko za darmo co jest potrzebne do zycia - zywnosc,podpaski, mieszkania, antykoncepcja, internet, transport
  • Odpowiedz
widzę że komuniści dalej w intelektualnej klatce Marksa. Tak, praca to tylko j-----e młotkiem, organizowanie pracy innym ludziom to nie praca XD


@bh933901: Jestem syndykalistą.

ale wiesz ze to wynika z dzbanów którzy zwyczajnie godzą się na
  • Odpowiedz
@Wiesmin: Nie spodziewałbym się odpowiedzi, zawsze socjaliści zwijają się z merytorycznej dyskusji po usłyszeniu dokładnie tego pytania xD
  • Odpowiedz
@Lugi: No ja w sumie też się nie spodziewam od niego odpowiedzi. Widocznie pytanie jest zbyt skomplikowane.
@Gaku745: O, może ty będziesz w stanie odpowiedzieć, bo @Ignacy_Loyola to przewyższa.
Jeśli zarobek pracownika będzie zależał wprost od zysków które wypracuje (np. 80%), to czy w przypadku wystąpienia strat powinien on pokryć ten sam ich procent?
  • Odpowiedz
Czy pracownik, jeśli dostawałby np. 80% wypracowanego zysku, powinien też ponosić 80% strat które spowodował?


@Wiesmin: @Lugi: Wystarczy umieć czytać. Skoro w takiej spółdzielni udziały należą do pracowników to każdy zysk/strata też spoczywa na właścicielu, czyli pracownikach w tym przypadku.
  • Odpowiedz
Gdyby każdy miał co jeść i gdzie mieszkać to januszom włosy by ze złości wypadły, bo musieliby jednak płacić więcej. I to sporo więcej.


@Ignacy_Loyola: Ale tak na szczęście jeszcze dłuuuuugo, a prawdopodobnie nigdy nie będzie, bo każde dobro jest ograniczone.
  • Odpowiedz
@Gaku745: w rozumieniu abecadła ekonomii, czyli w obecnym tu temacie, posługujesz się marksistowskimi zaburzeniami percepcji, więc choćby w tym wąskim aspekcie jesteś marksistą.
  • Odpowiedz