Wpis z mikrobloga

Właśnie dzwonił ojciec.
Ma dodatni i siedzi w domu.

U nich w firmie (dość duża) 2 szurów chodziło z kaszlem twierdząc, że koronawirusa nie ma.
Dziś do roboty nie przyszło 24 osoby XDDDD wszystkie od soboty z gorączką, w pon test i wczoraj wszyscy dostali pozytywny.
Ponoć ktoś podkablował szurów i szef jest tak w-------y, że zatrudnia głąbów, że prawdopodobnie w-----e ich na zbity pysk.

W sumie to długo się trzymali jak na tyle osób bo były tylko pojedyncze przypadki, albo ludzie jak już wiedzieli, że mieli kontakt to brali wolne i nie przychodzili. No ale nie z szurami te numery XDDDD

Niestety ojciec nie czuje się najlepiej, nie dość, że ma ostry kaszel i zawalone płuca to jeszcze w------o mu cukier na 350 i nie idzie tego zbić lekami które normalnie brał (ma lekką cukrzycę kontrolowaną lekami i dietą).
#koronawirus
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UczulonaNaAbsurd: @Niebieski40: normalnie ma 120-160 cukru czyli no tak średnio w normie i to dzięki tabsom. No i nagle ma 350 gdzie nie idzie tego zbić. Dabetolog od razu zaleciła test na wirusa bo bardzo wielu cukrzykom przy covidzie norma w--------a poza skalę i się nie myliła. To dość wysoki poziom ale nie beznadziejny. Za to faktycznie gdyby w------o pod 600 to grozi mu nawet śpiączka cukrzycowa lub
  • Odpowiedz
I to szef za przeproszeniem powinien ruszyć dupę i wprowadzić "kodeks postępowania wewnętrznego" jak w innych firmach. Praciwnik ma kaszel,katar -jest odsyłany do domu na kwarantannę. A po firmie powinien ktoś latać i mierzyć temperaturę.


@Sottosopra: Ja pierdzdziele :/ Za przeproszeniem to szef ma wycierac dupe pracownikowi jak ten sie wysra na kiblu? Kutfa co za czasy ze kazdy chce zeby o niego KTOS dbal. Sami debile co nie potrafia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: Bo te termometry mierzą temperaturę skóry. Są miejsca gdzie jest zbliżona do wnętrza ciała i tam się mierzy. Chyba, że wolisz termometr w odbyt, ale myślę, że praktyczniej zmierzyć na czole.
  • Odpowiedz
@gorzki99: szef nie ma wycierać d--y tylko wprowadzić jasne zasady. Jeśli w opisanej firmie powiedzenie "mam kaszel ale to małe przeziebionko a nie covid" wystarczyło to cała firma jest tak naprawdę winna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blackmilk: koronawirus nie ale lockdown to ściema.
Te typy z kaszlem to dzbany. Niezależnie czy mieli grypę, przeziębienie czy covida, powinni w domu na dupie siedzieć, a nie przychodzić i zarażać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@blackmilk: przecież wirusa nie ma tak powiedzieli na wykopie

@elo490500: wirus jest... statystycznie mniej groźny niż wirus grypy dla ludzi poniżej 70 roku życia.
Proszę na potwierdzenie peer reviewed publikacja naukowa, światowej klasy epidemiologów. Nim mi wsadzisz folię na głowę, to przyjrzyj się domenie, na której wisi ten dokument ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000 B--ń boże wysiłek przy takim, kwasicy ketonowej się nabawi. @Niebieski40 Stan zapalny w organizmie wybija, cukrzyca może być dobrze prowadzona i unormowania. @blackmilk i przy 350 można mieć powikłania, dlugotrwała hiperglikemia prowadzi do powikłania. Każdy organizm inaczej reaguje. Niech tata kontroluje to po 6-8 razy dziennie, dużo pić wody z cytryną i zwróci uwagę na to co je. Jak bierze insuline to można korektę. Jak się będzie długo
  • Odpowiedz
@blackmilk zasugerować lekarzowi lek na amantadynie. Moja ciotka w podobnym stanie, wiek 60+ dostała Viregyt i wydobrzała. Też miała dodatni. Może u Twojego taty też pomoże. Powodzenia, a osoby świadomie zarażające, do zwolnienia!
  • Odpowiedz
@Poirytowany2: jak długo może mieć taki poziom bez powikłań? W sumie to od paru dni leży w wyrze no bo i tak ma izolację domową, więc wysiłek odpada. Jedynie że się poci i ma gorączkę lekką, no i kasła i odksztusza.
  • Odpowiedz
@UczulonaNaAbsurd: @Niebieski40: normalnie ma 120-160 cukru czyli no tak średnio w normie i to dzięki tabsom. No i nagle ma 350 gdzie nie idzie tego zbić. Dabetolog od razu zaleciła test na wirusa bo bardzo wielu cukrzykom przy covidzie norma w--------a poza skalę i się nie myliła.


@blackmilk: ja mam cukrzycę ciążowa i przy covidzie też cukry szalały :/ fakt, że nie tak spektakularnie, ale no
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blackmilk: u nas na wejściu już od marca każdemu mierzą temperaturę, było kilku takich co albo na żywca chcieli wejść albo nie wiedzieli, że mają gorączkę, pomiar na bramie, masz podwyższona, na bok za 15 min drugi pomiar jak dalej to samo to wypad do domu z wnioskiem od zakładu, że masz się przebadać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Serio nie wiem co ludzie maja we lbach zeby bedac chorym przychodzic do roboty. Po wuj te skladki placa?

@gorzki99: przecież sam napisałeś, ze miałeś L4 i mimo to poszedłeś do pracy xD po co te składki płacisz?
  • Odpowiedz
@blackmilk: to jest chyba kult pracy i przyłażenie do roboty z gilami z nosa wiszącymi do brody. Ile razy takie coś się zdarzało u mnie, mimo że to korporacja i nikt się nie pulta o L4? Potem na L4 ląduje 17 osób z 30 osobowego zespołu i jest problem zrobić grafik by w ogóle była obsada na pełną zmianę.
  • Odpowiedz
przecież sam napisałeś, ze miałeś L4 i mimo to poszedłeś do pracy xD po co te składki płacisz?


@banjo: L4 mialem 6 tygodni do pracy poszedlem jeden dzien i to nie na pelne 8h tylko po to zeby poogarniac tematy. Owszem mogli to kumple zrobic ale zajeloby im to duzo czasu (a swoja robote i tak by musieli zrobic). Serio nie widzisz roznicy?
  • Odpowiedz