Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, chciałem się pochwalić sukcesem #wygryw w kwestii #pieniadze ♯oszczedzanie a nie mogę tego zrobić z oficjalnego konta bo sępy biedaki się zlecą. XD

Udało mi się zaoszczędzić 75000 PLN. Jak na młodego nieprogramistę uważam, że bardzo spoko suma.

Zaczynam już świętować osiągnięcie tego małego celu. Za 10% kwoty zamówiłem kompa ♯pcmasterrace z najnowszymi bebechami Ryzen + RTX, już do mnie jedzie, będzie giercowane. Dodatkowo kolejny 1% sumy zostanie przeznaczony w weekend na ♯divyzwykopem już nie mogę się doczekać.

Resztę kasy planuję zainwestować w #emigracja polecacie Niemcy? Polskę po pandemii #koronawirus i rządach socjalistycznych czeka hard reset więc nie widzę tu przyszłości. Pomysły kanclerz Merkel nie są w połowie tak głupie jak pomysły polskich polityków więc jest nadzieja. Jaki czas i jaka kasa potrzebna żeby ogarnąć #niemiecki na B2 np. na kursach organizowanych przez szkoły językowe? Takie 15k euro starczy na ułożenie sobie życia w normalnym kraju?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5facbdf349aa69000b708b05
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 19
PospolityWybraniec: A ile masz lat i co robisz?

Z 15k euro bez problemu przezyjesz pol roku do roku. Pytanie czy bedziesz chcial pokoj czy mieszkanie i w jakim landzie.

Mieszkanie dla siebie mozna juz dostac za 800 euro + jedzenie jakies 200-300 euro. To z 15 tysiecy euro spokojnie Ci starczy na rok. Prace jest trudno znalezc jezeli nie mieszkasz na miejscu.

Zaakceptował: sokytsinolop
@AnonimoweMirkoWyznania: koment dla zasięgu i obserwacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) edit. duzo zalezy czego tam oczekujesz, i co umiesz jesli chodzi o pracę a tego nie napisales. język na b2 w dzisiejszych czasach to nie problem z youtubem, discordami itd
@AnonimoweMirkoWyznania: skoro jesteś programistą to możesz też na luzie poszukać pracy jeszcze z Polski i wyjechać mając nakręconą robotę albo nawet zacząć zdalnie jeszcze tutaj. Do mnie na linkedinie odzywają się headhunterzy z różnych krajów więc nie powinno to być nic niesamowitego.