Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi Drogie Mirki, dlaczego w mediach nie trąbią na prawo i lewo o sprawie Dziwisza która nie oszukujmy się jest sprawą ohydną i powinien on ponieść jakieś konsekwencje prawne. Przecież to niedopuszczalne żeby w tak wpływowej instytucji jak KK można było dopuszczać tego typu postępowanie zarówno tuszowanie jak i samą pedofilie. To jest jawne przestępstwo na olbrzymią skale uderzające w moralność i sumienia milionów jak nie miliardów ludzi, bo przecież oficjałów KK często traktuje się jako uosobienie dobra i miłości bliźniego. Okropnie mi przykro, że pomimo niezbitych dowodów sytuacja, która wymaga działania jest popychana pod dywan. Jako katolik sam tracę wiarę i nadzieje w tą instytucje i całe pseudo dobro jakie je otacza i jest mi po prostu po ludzku przykro, że uważałem tych przedstawianych jako wspaniałych ludzi za rzeczywistych nauczycieli tego jak być dobrym człowiekiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kosciol #dziwisz #katolicyzm #bekazkatoli #religia
  • 5
@FrontalnyAtakDupskiem: PiS pompuje kasę w szamanów a klechy agitują stare baby żeby głosowały na PiS. Kościół i polityka to od samego początku zależność jednego od drugiego. Nawet za komuny biskupi współpracowali z PZPR gdzie idea PRL-u była ateistyczna. Słowem kościół to potężna tuba propagandowa. PiSowska prokuratura nie wypowie wojny kościołowi bo w odwecie skończy się to dla pisu oderwaniem od koryta przez wybory.
@AnalnyNiszczyciel: ale za PRL państwo było silniejsze i to państwo według swojego widzi mi się dysponowało paszportami na Zachód (wyjazd na studia do Rzymu), materiałami budowlanymi (budowa nowego kościoła czy remont starego) czy mogło uwalić jakąś sprawę(od jazdy po pijaku do pedofilii) więc współpraca z komuchami oparta była na trochę innych przesłankach niz teraz.