Wpis z mikrobloga

Co by było gdyby Polska została 51 stanem?
-Stan Polska miał by drugą największą populacje ze wszystkich stanów, mniejszą jedynie od Kalifornii
-Szóstą największą powierzchnie, trochę mniejszą od Nowego Meksyku
-Dziewiąte najwyższe PKB, porównywalne z Georgią
-Ale także najniższe PKB per capita
-Drugie najniższe HDI, wyższe jedynie od Missisipi
-Najniższy wskaźnik zabójstw (0,7 na 100 000 mieszkańców), niższy niż Południowa Dakota (1,4)
-Najniższą ilość broni na mieszkańca.
-Największą produkcje jabłek ze wszystkich stanów, większą o 100 tyś ton od stanu Washington
-Zaś Warszawa byłaby szóstym największym miastem w stanach.

Nie wiem po co zrobiłem ten wpis, ale go napisałem więc jest.

#usa #polska
  • 117
@miki4ever:

No ale właśnie, Aurora wlicza się do tej 10 milionowej chicagowskiej aglomeracji. Jakby nie zliczać tych wszystkich Auror naokoło to Chicago będzie miastem 2-milionowym, niewiele większym od 1.7 milionowej Warszawy. Dopiero jak zliczysz z jednej strony wszystkie Aurory a z drugiej strony wszystkie Pruszkowy i Otwocki to dostajesz te "duże" liczby typu 10 milionów w Chicago i 3 miliony w Warszawie.
Co by było gdyby Polska została 51 stanem?

-Stan Polska miał by drugą największą populacje ze wszystkich stanów, mniejszą jedynie od Kalifornii

To tylko pokazuje jak mała jest Polska w stosunku do USA, nie jesteśmy więksi od największego województwa w US

-Szóstą największą powierzchnie, trochę mniejszą od Nowego Meksyku

Jak wyżej, nawet powierzchniowo...

-Dziewiąte najwyższe PKB, porównywalne z Georgią

:)

-Ale także najniższe PKB per capita

:(

-Drugie najniższe HDI, wyższe jedynie
I w tym zestawieniu widać, że olbrzymi obszar, mało ludzi powoduje sporo wyzwań, jak chociażby zaopatrzenie cywilizacji w infrastrukturę, jak drogi, czy ogólnie transport, linie energetyczne, gaz, ale także szkoły, opieka medyczna i inne zdobycze cywilizacji. Po prostu to jest mało ekonomiczne i dlatego ludzie gromadzą w duże gęsto zaludnione skupiska. Jeśli tego nie robią to jest bieda z nędzą jak chociażby w Rosji, albo u nas w Bieszczadach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ikkon:

Ale ledwo miałem 4 z matmy więc pewnie się gdzieś pomyliłem


Nie chcę być panem marudą, niszczycielem uśmiechów, ale faktycznie.
Cos pokreciles - skoro produkujemy około 2,5 mln ton jablek i wyszło ci ze zajmą one 219 mln m3, to wychodziłoby ze jedna tona jabłek zajmuje ok 90 m3. No nie bardzo. Zajmuje pewnie z 1,5 m3 bo zostaje trochę pustego miejsca a jabłko ma gęstość zbliżoną do wody 1000kg/m3.
-Najniższy wskaźnik zabójstw (0,7 na 100 000 mieszkańców), niższy niż Południowa Dakota (1,4)

-Najniższą ilość broni na mieszkańca

@Ikkon: Polska będąc stanem USA przyczyniłaby się do delegalizacji broni w w tym kraju

@alonso117 Akurat to dlatego, że w Polsce nie ma murzynów, którzy są bezpośrednim powodem zabójstw, a nie broń.