Wpis z mikrobloga

Co by było gdyby Polska została 51 stanem?
-Stan Polska miał by drugą największą populacje ze wszystkich stanów, mniejszą jedynie od Kalifornii
-Szóstą największą powierzchnie, trochę mniejszą od Nowego Meksyku
-Dziewiąte najwyższe PKB, porównywalne z Georgią
-Ale także najniższe PKB per capita
-Drugie najniższe HDI, wyższe jedynie od Missisipi
-Najniższy wskaźnik zabójstw (0,7 na 100 000 mieszkańców), niższy niż Południowa Dakota (1,4)
-Najniższą ilość broni na mieszkańca.
-Największą produkcje jabłek ze wszystkich stanów, większą o 100 tyś ton od stanu Washington
-Zaś Warszawa byłaby szóstym największym miastem w stanach.

Nie wiem po co zrobiłem ten wpis, ale go napisałem więc jest.

#usa #polska
  • 117
  • Odpowiedz
@Ikkon: wybieralibyśmy ~47 kongresmenów i z racji populacji mieli drugi najsilniejszy głos w wyborach prezydenckich (zakładając że przydzielalibyśmy głosy 'klasycznie')

oprócz tego morawiecki niemógłby rządzić rozporządzeniami,a pis wszystkim centralnie sterować ( ͡ ͜ʖ ͡) i musielibyśmy zmienić konstytucję która jest jawnie sprzeczna z konstytucją usa

nie widzę żadnych minusów przyłączenia polski do usa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krystian87: Przeciętne jabłko ma około 200 gramów, jako że Polska produkuje 2 441 393 ton jabłek daje to około 1 220 696 500 000 czyli około 1,22 biliona jabłek. Średnia objętość jabłka to180cm3, co daje nam 219725370 m3 objętości wszystkich jabłek produkowanych co roku w Polsce.

Stadion narodowy ma 203 920 m2 powierzchni i 41 m wysokości, co daje nam 8360720m3 objętości.
Po podzieleniu objętości jabłek przez objętość stadionu otrzymujemy około
  • Odpowiedz
-Najniższy wskaźnik zabójstw (0,7 na 100 000 mieszkańców), niższy niż Południowa Dakota (1,4)

-Najniższą ilość broni na mieszkańca


@Ikkon: Polska będąc stanem USA przyczyniłaby się do delegalizacji broni w w tym kraju
  • Odpowiedz
oprócz tego morawiecki niemógłby rządzić rozporządzeniami,


@tyrytyty: Bzdury. Jeśli prezydent nie ma przychylnego Senatu i Izby Reprezentantów to rządzi tylko dekretami.Obama rządził w ten sposób w trakcie drugiej kadencji.Taka sama sytuacja dotyczy gubernatorów.
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: wszystkie źródła z Google podają że Polska produkuje około 2-3 mln ton jabłek rocznie. Ja użyłem danych z 2017 roku podających 2 441 393 ton jabłek, bo tylko z tego roku były dane dla poszczególnych stanów.
  • Odpowiedz
@Ikkon: 2017 rok to rok najniższych zbiorów od 10 lat, z powodu ogromnych szkód przymrozkowych... w 2018 wyprodukowaliśmy około 5.8mln ton, z czego zebrane zostało około 4.8mln, źródła z google? ciekawe jakie...
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: 3 miliony w 2019

3,4 mln w 2019 według tego źródła

2,6 milliona w 2017

3,6-3,7 miliona ton w 2015

2018 roku odnotowano rekordowe zbiory w wysokości 4,3 miliona według tej strony lub 4,5 miliona według tej

Wychodzi że Polska średnio produkuje około 3 milionów ton jabłek rocznie, ponad 4 mln przy dobrych zbiorach i koło 2 milionów przy złych. Nigdzie nie znalazłem 6 milionów jabłek rocznie.

Prawda, wziąłem jedną
  • Odpowiedz
@Ikkon: no wiem, ale tak informuje xd tak naprawde to nikt nie jest w stanie powiedzieć ile wyprodukowaliśmy bo nikt tego nie kontroluje xd, w 2018 mieliśmy prawie maksymalny potencjał plonotwórczy, więc te 4.5mln to zostało zerwane, a szacuje się że 1mln ton pod drzewami zostało
  • Odpowiedz