Wpis z mikrobloga

@niemily Też tak myślałem, a potem rozważając zakup samochodu, zastanowiłem się nad elektrykiem. Wystarczyło tylko trochę researchu żeby zobaczyć, że elektryki już teraz są jak najbardziej sensowna opcja i bez problemu można ich używać na co dzień, nawet w Polsce.

Co więcej, w większości sytuacji elektryki są jeszcze wygodniejsze w obsłudze niż samochody spalinowe, bo w ogóle nie musisz odwiedzać stacji paliw/ładowania. Przeciętny kierowca robi trasy wymagające ładowania (kilkaset kilometrów, w zależności
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Fakt, trzeba będzie za to zapłacić ale nie ma nic za darmo.

@goferek: W przypadku przeciętnego bloku koszt wykonania przyłącza zgodnie z przepisami i odtworzeniem terenu na parkingu pewnie wyniesie ok. 15-20k PLN. Pikuś.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Auto elektryczne: zużycie 15 kWh/100 km, 62 grosze za 1 kWh = 9,3 PLN za 100 km, przy przebiegu rocznym 15 kkm wychodzi 1395 PLN

Auto benzynowe: zużycie 12 l/100 km, 4,37 za litr PB95 = 52,44 PLN za 100 km, przy przebiegu rocznym 15 kkm wychodzi 7866 PLN

@goferek: Porównujesz zużycie prądu w pikaczento z zużyciem paliwa w jakimś smoku. Mam dwulitrowy silnik. Żeby mieć spalanie 12 l/s muszę się
  • Odpowiedz
@niemily: O ile samo "tankowanie" nie sprawia tyle problemu o tyle nakladane przez stacje/przedsiebiorcow oplaty za naladawanie e-fury "darmowym prądem" w wyskosci ceny paliwa , cala e-branza motoryzacyjna mija sie z celem
  • Odpowiedz