Wpis z mikrobloga

Wygląda to jakby jeden z tych specjalnych kurierów dostarczających super ważne przesyłki.


@AtsuAtsu: Czasami się po prostu dobrze trafi w samolot. Ja zamawiałem kiedyś coś z Anglii. O 15:15 naszego czasu, jakaś drobna elektronika za £30. Strasznie się dziwłem jak o 13:30 następnego dnia kurier dzwonił z pytaniem czy jestem w domu, bo ma dla mnie przesyłkę.
  • Odpowiedz
@semperfidelis: ja uważam iż wiele zależy od konkretnej placówki i poziomu jej personelu. U siebie na rejonie kurierów InPostu mam w pytę, strona i apka to wysoki standard które powinny wziąć za wzór inne firmy.
"Pocztarze" PP są już różni - jest babka co najlepiej by na wycieraczkę położyła przesyłkę i za ciebie podpisała że odebrałeś, jest gościu co za wczasu elegancko zadzwoni że zaraz podjedzie. Tu jeszcze kwestia placówki
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: Ja tam zawsze biedaopcja wysyłki to mi się na logikę nie spina to, że można tak szybko dostarczyć na takim dystansie. Jak czasem mam tracking to wylecenie z kraju wysyłki w ciągu jednego dnia to norma jak najbardziej, późniejsza droga długo trwa, między innymi przez wspomniany tutaj, słynny WER Pruszcz Gdański. Chyba kiedyś muszę spróbować jakiegoś EMS / kuriera.
  • Odpowiedz
@AtsuAtsu: DHL Express Worldwide + dobre okienko czasowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli paczka zakończy odprawę celną przed 15/16 i DHL nie wyśle jej przez Emiraty Arabskie, to spokojnie będzie na drugi dzień.
Średnio odbieram do 10 paczek miesięcznie z Chin/Tajwanu i najdłużej czekałem 3 dni na paczkę i to tylko dlatego, że urząd celny w Polsce ją sobie trzepał XD, więc w ogóle nie rozumiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KubsOne: InPost ukradł bo już inaczej tego nie nazwę paczkę, która nadałem kilka miesięcy temu. Pisałem 3 reklamacje (jedną reklamację rozpatrują miesiąc) i nadal nie mam mojej paczki...
  • Odpowiedz
@semperfidelis: nie mam podstawy by Ci nie ufać ale brzmi co najmniej podejrzanie, bo mi zginęło na może 200 paczek/listów w życiu ponad 5. W tym dokumenty do auta (ubezpieczenie odesłało) polecony priorytet dostałem awizo i jak poszedłem na pocztę to nie mieli (tak, miałem awizo do nieistniejącego listu). Polecony kiedyś odebrałem podobno i nie było podpisu, jak poszedłem sprawdzić kto podpisał to się okazało nagle że podobno listonosza okradli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@semperfidelis:
No od 2012 to już w miarę ok. Gorzej było w 2000 i wcześniej.
Tak czy tak na poczcie już nie mogą sobie tak o ginąć paczki bo faktycznie ich szukają i coś tam jest rejestrowane.
Dużo się pozmieniało ale zaufanie ludzi do poczty trudno byłoby odbudować.
  • Odpowiedz
@tRNA: Ty to jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak to tak można sie z czegoś cieszyć skoro ktoś inny miał lepiej bądź więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mordo podniosłeś 150 kg w przysiadzie? Nie rozumiem ekscytacji, ja podniosłem 200. Także Twój argument jest mocnym inwalidom.

A tak na poważnie to ten Twój obcesowy, wyniosły i protekcjonalny ton jest bardzo dziecinny. I ogólnie
  • Odpowiedz