Wpis z mikrobloga

Witam ponownie!
Jak Wam się podoba ten układ domu parterowego (bez poddasza) odnośnie stroń świata i biorąc pod uwagę lasek Widok z terenem (od zachodu)? Działka 34m x 34m

Rzut pomieszczeń
Sypialnia wypada obok salonu ponieważ wydaje nam się, że to bezpieczniejsze niż obok pokoi dzieci Dodatkowo chcę ściany silikatowe o podwyższonych parametrach akustycznych. Za tym rozwiązaniem przemawia też skrócenie naszej komunikacji pomiędzy kuchnią ,salonem, tarasem, wyjściem i garażem
Pokój nr. 4 jako gabinet albo pokój dodatkowy i bufor między pokojami dzieci.
Boję się jeszcze wilgoci z łazienki w garderobie. Będzie wentylacja mechaniczna ze szczelnymi drzwiami prowadzącymi do części rodziców z układem zamkniętym nawiew (sypialnia ) -wywiew (łazienka)
Proszę również o opinie dotyczące samych pomieszczeń i ich wymiarów. Same meble i okna rozmieszczone przykładowo.

INNY WIDOK 2

Dziękuję serdecznie

#budowadomu #budujzchaferem #budujzwykopem #architektura #dom
#budownictwo
Pobierz 1Lupa - Witam ponownie! 
Jak Wam się podoba ten układ domu parterowego (bez poddasza...
źródło: comment_1604607559QXxWkcnPX51Nuc78osyygE.jpg
  • 30
@n1cod3: xD to nie będzie funkcjonalna garderoba z przejściem do łazienki i sypialni? Widziałem podobne projekty gdzie się robi masterbedroom. Co tu nie gra?
@1Lupa: Złe rozmieszczenie pokojów względem stron świata:
- pokoje dzieci od wschodu, a sypialnia od południa - powinno być odwrotnie. Pokoje dzieci od południa czy zachodu, bo one tam wtedy będą spędzać czas, a sypialnia od wschodu, żeby słoneczko rano budziło, a wieczorem było ciemno i nie nagrzane od słońca,
- ten korytarz jest dramatyczny,
- kuchnia nie jest wystarczająco doświetlona,
- nie funkcjonalne wejście do domu,
- nie funkcjonalna "garderoba"
nie moja sprawa, ale na tyle pokoi? I prywatnie uwazam, ze za duzy - nie moja sprawa, ale ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Student_AWAS: obecnie dom powinien mieć minimalnie:
1 jedną sypialnie rodziców
1 sypialnia dla dziecka, jeżeli dzieci jest więcej to automatycznie więcej pokoi
1 pokój gościnny/biurowy
1 salon którego nie liczymy jako pokój
Ponadto:
pralnia/suszarnia, garderoba, schowek, kuchnia dwie łazienki dla rodziców i ogólna.
To jest
@1Lupa: o co chodzi z tą kuchnią 28 mkw, będziecie mieli tam finał master chefa?
Ta wyspa na środku to też tak na serio? Gdzie będzie stół, gdzie zrobicie nie wiem, wigilię? Bo póki co to wgyląda tak jakby na blisko 60 metrowym salonie z kuchnią nie było miejsca na przyjęcie dla rodziny. Strasznie tam coś jest pochrzanione.

Reszta dobrze wypunktowana w komentarzach wyżej. Ten korytarz mnie przeraża zwłaszcza, jak w
@nama: @ksiak: @Student_AWAS: @youk: @ptak_powszedni:

W domu parterowym bez poddasza ciężko połączyć pomieszczenia nie robiąc długiego korytarza. Coś za coś.

Jak powinno być umieszczone wejscie? Jest obok garazu i mozna z niego przejsc do garazu

Kuchnia jest od polnocy. To okno jest dane tak tylko bo myslalem na razie nad czyms innym :)

To jakie sa warunki masterbeedroom? Inaczej sie tego nieda zrobic.

To pokoj dziecka.nie moze
Pobierz 1Lupa - @nama: @ksiak: @StudentAWAS: @youk: @ptakpowszedni: 

W domu parterowym bez...
źródło: comment_1604611184xOqgx8bP2t22h7DL2QJolR.jpg
@1Lupa: wejście do domu powinno być czytelne od zewnątrz i efektowne wchodząc. Tu wchodzimy na ścianę długaśnego korytarza. Projektując dom trzeba wyjść od stron ściana, podziału domu na strefę nocną i dzienną oraz oczywiście warunków na działce.
Dzieci będą spędzać czas w pokoju głownie po szkole, a w Twoim "projekcie" będą mieć tam zawsze ciemno. Ty z małżonką w sypialni siedzieć nie będziesz w ciągu dnia tylko wieczorem, w Twojej propozycji
@youk: @juzjuzjuz:

Z przeprażenia zacząłem szukać projektów podobnych do tego i jest, proszę. Właściwie ten sam bo salon odgradza również jakaś ścianka.
https://lipinscy.pl/projekt/arosa-ii/
Ogólnie rzecz ujmując nie da się mieć wszystkiego i przeglądając te projekty to sobie uświadomiłem. Widzieliście zdjęcie, że od zachodu mam las, to należy brać pod uwagę, a nie tylko kierunek świata. Drzewa są dosyć duże, cały czas rosną. Muszę obliczyć czy zacienią taras zachodni. Jeszcze trzeba
Pobierz 1Lupa - @youk: @juzjuzjuz: 

Z przeprażenia zacząłem szukać projektów podobnych do ...
źródło: comment_1604613082IkuEmqrxbCAYlhioy6guC2.jpg
@1Lupa: dlatego jest taki zawód jak architekt, który studiuje 5 lat, a potem robi uprawnienia i zdaje egzamin, żeby to wszystko połączyć w jedną całość. Projekt, który pokazujesz też nie jest super, bo te gotowe projekty takie nie są. Maja masę błędów i są robione na ilość, a nie na jakość. W tym projekcie powyżej masz zły trójkąt kuchenny, wejście do domu beż miejsca na miejsce do siedzenia, długi korytarz, w