Wpis z mikrobloga

Hello! Szukam kogoś, kto ograł The Last of Us oraz Metro: Exodus i potrafiłby porównać "poziom straszenia" w obu produkcjach. Nie jestem fanem horroru w grach i pierwsza z nich wyznacza moją górną granicę wytrzymałości, a gameplay Metro bardzo mnie zainteresował. Zastanawiam się, czy udżwignę emocje. ()

#metroexodus #metro2033 #thelastofus #ps4
  • 17
@Leot93: zalezy czego sie boisz, spotkalem sie z opiniami ze pajaki w Metro sa straszne dla arachnofobow, chociaz wydaje mi sie to dosyc dziwne z racji ich malego podobienstwa. Jumpscarow nie ma, juz bardziej w 2033 i LL mozna bylo poczuc sie dziwnie przy przebitkach starego swiata kiedy gralo sie na sluchawkach :)
Tu w wiekszosci sa tereny otwarte a akcja dzieje sie glownie za dnia, wiec ciezko o cos "strasznego"
@Leot93: W sumie zagrałam w obie produkcję i oprócz jednej sytuacji wybuchu, którego się nie spodziewałam w TLOU, gry nie są straszne. Wszystko chyba zależy czego się boisz.( Dźwięków, muzyki, atmosfery) Lekkie sprecyzowanie by pomogło :))
@MrPawlo112: TLOU było DLA MNIE straszne, zarówno atmosfera zaszczucia jak i momenty, w których np. klikacz orientował się, że jestem w okolicy, ale jest to dla mnie dopuszczalny poziom.

@Dante27: Dzięki, brak jumpscarów i mało klaustrofobicznych miejscówek to duży plus!
@Quinnosaurus: Chyba największym problemem są dla mnie ciasne mapy bez bezpiecznego miejsca, jumpscary i szerokopojęta "ciężka atmosfera".
Dodam, że prawie zawsze wybieram najtrudniejszy poziom trudności, z wyjątkiem permaśmierci albo jakiejś uber wyśrubowanej skali.
@Leot93: Jeśli zmienisz ustawienia i podbijesz jasność pomieszczeń może pozbędziesz się tego uczucia. Jak TLOU jest pełny pomniejszych pomieszczeń z wrogami oraz dość specyficznymi dźwiękami nad uchem.Metro w sumie nie odstaję. Jak nie przepadasz ale chcesz ograć polecam po prostu kompana obok siebie i wtedy spróbować
@Leot93: Też się boje jumpscareów. Każda część ma przynajmniej jeden obowiązkowy jumpscare z tymi zmutowanymi psami. W last light pamiętam jeden opcjonalny - ot tak sobie leży jakaś pierdółka do podniesienia na ziemi na przeciwko szczeliny przez która prawie nic nie widać xd