Wpis z mikrobloga

Szanujecie kandydatkę #libertarianizm w wyborach w #usa ?
Dostała ~1%, ale jej poglądy są chyba najciekawsze. Ale oczywiście urokiem USA jest to, że wybiera się pomiędzy jednym authright vs trochę mniejszym autright xD

W skrócie jej poglądy są ciekawe, bo chciałaby:
- obniżenie kosztów opieki zdrowotnej przez wprowadzenie faktycznej konkurencji cenowej
- zmniejszanie formalności rządowych i ubezpieczeniowych
- zniesienie karania za narkotyki
- decentralizacja usług edukacyjnych na poziom stanów
- redukcja wydatków celem obniżenia podatków
- likwidacja dochodowego, od zysków kapitałowych i od nieruchomości
- pro choice
- zniesienie państwowych małżeństw na rzecz umów cywilno-prawnych
- jeśli pary homo spełnią wymogi jakie stawiane są parom hetero - mogą adoptować dzieci
- uważa, że policjanci powinni nosić kamery-rejestratory
- przeciwniczka obowiązkowych parytetów płciowych

Poglądy "kontrowersyjne", w sensie dużo osób miałoby z tym trochę problemów
- przeciwniczka regulacji cen leków
- chciałaby ułaskawiać osoby skazane za przestępstwa bez ofiar
- przeciwniczka kary śmierci
- nie ma nic przeciwko monopolom, w sensie nie popiera polityki antymonopolowej
- usuwanie barier rządowych utrudniających budowę elektrowni atomowych i słonecznych
- przeciwniczka zapobieganiu globalnemu ociepleniu i zakazowi szczelinowania hydraulicznego
- zakończenie ulg podatkowych i dotacji dla sektora energetycznego
- zniesienie jakichkolwiek ograniczeń dotyczących broni
- chce znieść ATF (biuro federalne zajmujące się przestępstwami związanymi z alkoholem, tytoniem, bronią palną i materiałami wybuchowymi)
- chce zwiększyć liczbę imigrantów wpuszczonych do USA, zwolenniczka przyjęcia uchodźców z Syrii po "kontrolach i ciągłym monitorowaniu, żeby upewnić się, że nie mają związków z org. terrorystycznymi"
- nie popiera selekcji imigrantów ze względu na religię

Wygrała w kilku hrabstwach, a przynajmniej z tego co widziałem na początku
#liberalizm
Pobierz
źródło: comment_1604527521Dlklqn5Zwi492bSgW0IJBA.jpg
  • 48
@Sonnenschutzsysteme: Napisałem niżej:

- chce zwiększyć liczbę imigrantów wpuszczonych do USA, zwolenniczka przyjęcia uchodźców z Syrii po "kontrolach i ciągłym monitorowaniu, żeby upewnić się, że nie mają związków z org. terrorystycznymi"

- nie popiera selekcji imigrantów ze względu na religię


@OddajButa123: no niestety, sam jako libertarianin jestem świadomy, ze idealnie libertariański świat jest tak samo idealny jak komunizm - na papierze xD
@Sonnenschutzsysteme: dlatego zawsze kwestionuję swój libertarianizm xD
W moim idealnym libertariańskim świecie, monopole po prostu nie istnieją, bo oczywiście każdy może sobie otworzyć Facebooka2 czy Google2 i konkurować

Oczywiście "może", a co z tego, że w rzeczywistości to będzie guwno, a nie konkurencja. Dlatego sam jestem za walką z monopolami.

W głowie każdego libertarianina zawsze pojawia się myśl:
- Czy monopole są złe? Bo monopolistą się zostaje, jak jesteś NAJLEPSZY na
@niochland: Ja "prawdziwym libertarianinem" nie jestem, bo nie jestem idealistą, by wierzyć, że ludzie będą przestrzegać NAP. Tak samo sam NAP nie ogarnia kwestii manipulacji psycholigicznej, dezinformacji itd. Co do wolnego rynku, sprawa jest prosta - żaden znaczący podmiot nie jest zainteresowany w jego utrzymaniu, bo każdy pragnie swojego monopolu. Dlatego nie da się go utrzymać bez regulacji.

Bo monopolistą się zostaje, jak jesteś NAJLEPSZY na rynku


Może być najlepszym do
@niochland: Depenalizacja przestępstwa bez ofiar to czysty rigcz.
A odnośnie praktyk antymonopolowych: Według mnie to właśnie nastawienie, że rząd będzie poprawnie to egzekwował jest utopijnym nastawieniem. W większości są to subiektywne zagrywki polityczne, podczas gdy w rzeczywistości to właśnie rząd tworzy mega korporacjonizm (hello lockdowny)