Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej!
Jak wyglądają zarobki w sieciach? Poda ktoś informacje z pierwszej ręki? Ile zarabia admin w ISP, a ile admin w korpo? Jak wyglądają zarobki w NOC?
Jestem świadom, że zapewne w tej dziedzinie najbardziej liczy się doświadczenie zawodowe, bolączki typowych vendorów itd.
Po szkole chcę iść w tym kierunku, mocno mnie on kręci. Czy słynne 15k programisty jest osiągalne?
#siecikomputerowe #ipv4 #ripe #bgp #isp #noc #cisco #juniper #mikrotik #it #routing #zarobki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fa3019a0860c8092cf49f27
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: W sieciach wolniej rośnie pensja na początku, ale za to po przebiciu się na wyższe szczeble spokojnie przebijesz 15k z dużo większą stabilnością pracy (korpo/ISP prędzej machnie ręką i będzie szukać zastępstwa w innych działach IT bo łatwiej zastąpić). Z tym że przygotuj się na to że będziesz musiał troche szerszą wiedzę mieć niż typowy #programista15k bo DevOps dłubie w większej liczbie rzeczy (z zasady im więcej znasz tym więcej
@AnonimoweMirkoWyznania: #sieciowiec15k jest osiągalny ale musisz być bardzo dobry. Na Noc chłopaki zarabiają ok 3-5k netto ale to praca 24/7/365 i nie ważne, ze jest wigilia, czy inne święto. Jak jesteś adminem to w wigilie jesteś z rodzina i najwyżej odbierzesz telefon i usiądziesz do kompa. Zdecydowanie lepiej zacząć jako junior u jakiegoś integratora = dużo różnorodnych projektów.
@AnonimoweMirkoWyznania: jak Cie to jara to idz. dobry sieciowiec jest na wage zlota.
Kazdy system komunikuje sie przez siec, jest to tak oczywiste ze pomijalne przez wiekszosc.

glowne bolaczki sieciowca to:
- duze niedocenienie twojej roboty jak cos dziala, no to to tylko kabelki
- fajne skrzynki, fajnie kosztuja nie ma raczej do tego symulatorow wiec dostep jest w duzym korpo, duzym isp
- drobna pomylka, odcinasz caly oddzial, pietro, budynek,
- fajne skrzynki, fajnie kosztuja nie ma raczej do tego symulatorow wiec dostep jest w duzym korpo, duzym isp


@Mietek421: Nexusy 9000 możesz sobie emulować tak samo XR i IOSy najnowsze także tutaj ograniczeń nie ma i z tego co wiem Junipery też fajne można sobie emulować i się bawić (oczywiście nie masz throughputu na poziomie kilku terabajtów ale do zabawy wystarczy :)

- jak wiem jak idzie teraz idea sieci
@d1sconn3cted: dzieki za info:
- co do symulacji to tak sa emulatory tutaj bardziej mialem ze jak normlanie powstaja systemy dev,uat,prod. to w sieciach czegos takiego nie ma, wszystko jest produkcja, i nie zasymulujesz sobie np klopotow ze u ciebie stoi asa, i sie laczysz z checkpotiem i vpn sie nie dogaduje, albo nie zasmulujesz sobie ze serwer sieje po sieci, albo wyjebke upgradu
- co do sdn, to wiem ze
@AnonimoweMirkoWyznania: Zwroc uwage gdzie bedziesz takiej pracy szukal bo w malych miastach takiej pracy po prostu nie ma, nawet w mniejszych osrodkach wojewodzkich tej pracy nie znajdziesz, jesli bierzesz pod uwage cos poza Warszawa/Krakowem/Wrocławiem/Trojmiastem no generalnie te wieksze i może Poznań. Jezeli miasto nie ma oddziału korpo typu Atos, Accenture czy Capegamini najwiecej bedziesz znajdował ogloszen na monterow (czyli latasz z drabina, wiertarka i ukladasz kable lub podpinasz usluge u klientow)