Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy praca na umowę zlecenie ma jakieś znaczące minusy typu, że nie dostane emerytury?
Bo mam pracę od kilku lat na zleceniówce, oddział firmy. Nie jestem tam pracownikiem typowym z wykształceniem o profilu firmy. Jestem tam do pomocy tak jakby. Są pracownicy normalnie zatrudnieni z wykształceniem, a ja jestem tylko jako pomoc, zajmuje się przygotowaniem dokumentacji, pracami archiwzacyjnymi, no takie przynieś, podaj, pozamiataj. Czasem tydzień nic nie robię, czasem parę dni sporo zadań wpadnie. Dlatego jest umowa zlecenie, bo jestem tak dodatkowy. ALE... warunki mam bardzo dobre, mianowicie:
160h/miesiąc
składka chorobowa (idę na zwolnienie lekarskie i dostaje 80% pensji)
nie jest to najniższa krajowa
co jakiś czas aneks do umowy i premia (ze 2x w roku po jakieś 1500zł)
urlop - mogę iść kiedy chcę a pracodawca wpisuje mi, że i tak byłem w pracy (dogadaliśmy się, że jak coś to pracuje zdalnie wtedy i jestem pod telefonem, w praktyce mam 100% urlop, wymiar czasu urlopu jak każdy pracownik pełnoetatowy)
super warunki pracy, mogę wyjść, spóźnić się, dostaje wszystkie rzeczy tak jak inni typu jakieś prezenty na święta czy buty robocze, atmosfera super
nie mam świadectwa pracy, ale jak coś to kierownik wypiszę mi referencję
I co o tym sądzicie? Kilka razy spotkałem się z tym, że znajomi mówili mi, że zlecenie to gówno, nic nie dostanę emerytury za to, natomiast pracodawca zapewniał mnie, że wszystko jest z tych rzeczy, a te urlopy to do dogadania, świadectwa pracy nie ma tylko).
Warto ciągnąć tą pracę dalej? Bo mi pasuje. Ale chce się upewnić, że wszystko jest ok.
Wiem, że jak występuje ciągłość pracy to wtedy jest to tak jakby trochę naciąganie przepisów, mogą mi dać podobno miesiąc przerwy w razie czego, ale jeszcze to się nie zdarzyło, ale wtedy obiecano mi, że w postaci premii mi to zrekompensują. A ja nie zamierzam się kłócić, bo szanuje tą pracę, wydaje mi się, że trafiłem idealnie.
#praca #pracbaza #prawo #prawopracy #umowa #umowazlecenie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fa1c5c20860c8092cf49dc3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Po pierwsze powiedzmy sobie szczerze - pracujesz w Januszexie, a Twoje obowiązki noszą znamiona pracy, wiec uważaj na PIP/US czy inne instytucje.
Prezenty dostajesz? Nie osmieszaj się. Buty? Paczka na święta warta 100zl? To są groszowe sprawy.
Tak samo te premie. Ile z nich wychodzi? 250zl miesiecznie? To już lepiej poprosić o taką podwyżkę i zrezygnuj z tych premi. Zawsze to pewna kasa.
Kolejna rzecz. Ma pewno masz płatne L4?
  • Odpowiedz
OP: @ayyy_lmao: Nie wiem czy jestem ubezpieczony. Tzn pracodawca mi mówił, że mam wszystkie składki na tej zleceniówce. Mam więcej niż 26 lat. Studentem nie jestem. Chodzi mi tylko o to, czy dostanę emeryturę, bo w necie jedni piszą, że nie, inni że tak.
@sok_z_buraka: Ok, rozumiem Cię. Ale wiesz, przez 5 lat pracowałem za najniższą krajową, mam średnie wykształcenie, mieszkam w małym mieście ok. 100 tys, nie znam
  • Odpowiedz
Nikt ode mnie nie oczekuje pracy zdalnej na urlopie. To tylko umowa słowa, ze jak coś to jestem w pracy w takiej formie


czyli kreca wałki, zebys mial "płatny urlop".

a zarabiam prawie 2x tyle co najniższa krajowa. Wiesz, że zarabiam prawie tyle co pracownicy z fachem w ręku w tej firmie?


No wiec czemu nie masz przywilejow pracownika? Albo UoP albo B2B jesli chcesz spac spokojnie.

A jak Ci powiem, że
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Gdybyś trafił naprawdę idealnie - miałbyś w tym miejscu umowę o pracę. Ale to rzecz jasna twoja decyzja i twoje życie. Jeśli natomiast chodzi o twoje wątpliwości - tak, z umowy zlecenie (jeśli to twój jedyny stosunek zatrudnienia) masz odprowadzane wszystkie składki. Możesz korzystać z służby zdrowia, masz odprowadzane składki na emeryturę i rentę. Jaka jest więc różnica pomiędzy Twoją umową zlecenie, a uop? Umowa zlecenie nie liczy się do
  • Odpowiedz