Wpis z mikrobloga

Kurz po wyborach już opadł, a więc nadszedł czas, aby ogłosić nowy rozdział w polskiej polityce. Na waszych oczach rodzi się właśnie nowa siła polityczna, która ma ambicje, aby wyprzeć ze sceny politycznej partie, które adresują swój przekaz do wolnościowców, choć z wolnością nie mają nic wspólnego. Jesteśmy przeciwni konserwatyzmowi, wierzymy w naukę i wyznajemy antropocentryczną wizję świata w której to dobro istot ludzkich powinno być nadrzędne z poszanowaniem dla innych organizmów żywych; dobro całej planty jest też naszym dobrem. Wolność, nie anarchia! Wyraźnie odcinamy się od Korwina i szuryzmów związanych z religijnym fundamentalizmem.

Zaproszenie na nasz kanał: -> https://discord.gg/U7gMj4eNXJ <-

Robocza nazwa partii - LIBERATE - co po łacinie oznacza oswobodzenie, wyzwolenie; chcemy wyzwolić się z kajdan religii, korporacjonizmu oraz praw państwowych, które w rażący sposób ograniczają naszą wolność. W myśl zasady: twoja wolność nie może naruszać mojej wolności i na odwrót. Wolność z poszanowaniem prawa do egzystencji dla innych członków społeczeństwa.

Polska Partia Libertarian, agnostyków i wolnomyślicieli. Czerpiemy programowo od zielonego libertarianizmu, który bardzo prężenie rozwija się m.in. w Stanach Zjednoczonych

Oto nasza preambuła programowa:

- Obniżenie/zaniesienie podatków oraz danin, które ograniczają rozwój przedsiębiorczości
- Kwota wolna od podatku na poziomie 12 minimalnych wynagrodzeń
- Zwiększenie wydatków na służbę zdrowia – przejście na system publiczno prywatny
- Wprowadzenie głosowanie przez internet; e-voting w wyborach powszechnych i referendach
- Decentralizacja państwa – większa władza dla samorządów lokalnych na wzór modelu amerykańskiego
- Legalizacja konopi indyjskich, miękkich narkotyków/ psychodelików/ depenalizacja innych środków odurzających

- Kwota wolna od podatku na poziomie 12 minimalnych wynagrodzeń
- Zwolnienie z podatku dla posiadaczy kryptowalut po 15 miesiącach od depozytu
- Obniżenie progu wyborczego – zmiana kodeksu wyborczego
- Deregulacja prawa – przyjazne państwo – usuwanie złych przepisów na wniosek obywateli poprzez dedykowaną aplikację online
- Wprowadzenie lokalnych referendów do procesu legislacyjnego - obywatele decydują
- Rozdział kościoła od państwa / likwidacja funduszu kościelnego
- Ochrona prywatności użytkowników sieci- nie dla ACTA2!

- Eutanazja dla terminalnie chorych
- Liberalizacja ustawy aborcyjnej - wybór należy do kobiet
- Wprowadzenie związków partnerskich
- Deregulacja przepisów dotyczących własnej działalności – 6 miesięczna firma na start bez ZUS i rejestracji/ działalność nierejestrowana
- Uproszczenie systemu podatkowego/ ujednolicenie stawek podatkowych

- Promowanie ekologicznych źródeł energii, ulgi podatkowe dla osób korzystających z OZE, pomp ciepła, kotłów gazowych
- Domowe elektrownie - każdy posiadacz generatorów energii będzie mógł odsprzedać nadwyżkę do systemu na zasadach rynkowych
- Likwidacja kotłów węglowych - czyste powietrze jednym z priorytetów - prawo do czystego powietrza dla każdego
- Promowanie ekologicznych, bezemisyjnych form transportu w dużych miastach

Chcesz dołączyć i zaangażować się w rozwój naszego ruchu? Zapraszamy na naszego discorda - tutaj wszystko się zaczyna ->LIBERATE<-

Jeśli macie jakieś uwagi to zapraszam do komentowania. To realna szansa, aby liberalna część wykopowiczów mogła zacząć decydować o losach tego kraju.

#libertarianizm #wolnosc #polska #wybory #filozofia #korwin #lewica #oswiadczenie #wykopefekt
tomosano - Kurz po wyborach już opadł, a więc nadszedł czas, aby ogłosić nowy rozdzia...

źródło: comment_1604404243zKJ0t8nl2N7HLNXQbYVMY2.jpg

Pobierz
  • 202
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Należy też zwiększyć PKB na służbę zdrowia do 8 - 10%.

@tomosano: lepiej na poważnie zainwestować w profilaktykę i zdrowy tryb życia. Np. przepracowani, zestresowani obywatele jebiący na dwa etaty w gównorobocie aby starczyło do pierwszego i jedzący śmieciowe żarcie, to konieczność o wiele wyższych wydatków na służbę zdrowie.
Lepiej zapobiegać niż leczyć ale co do zasady zgoda.
  • Odpowiedz
No i większych grupach, np. z Rosjanami.

@Deykun: czy jak robisz przelew przez internet, to też pomagają Ci Rosjanie?
Po prostu trzeba to porządnie zaimplementować, a nie dać Comarchowi za 20% kwoty przetargu zgarnąwszy uprzednio resztę do kieszeni.
  • Odpowiedz
@szpongiel:
Jak robie przelew to wszyscy widzą kto zrobił przelew i do kogo - nie możesz mieć czegoś takiego i anonimowości.

Po prostu trzeba to porządnie zaimplementować,

Albo trzeba wiedzieć, że ten problem jest poważniejszy, a nie "niech ktoś to zrobi", bo nawet jak Ci to zrobi Bob Ross programowania to nadal urządzenia użytkowników końcowych mogą ich wyruchać zamieniając A z B podczas głosowania.
  • Odpowiedz
@crimson_fckr: Anonimowość to możesz zagwarantować przez kodowanie - choćby jednorazowo przyporządkowując ciąg cyfr do każdej osoby. Takie działania NIE wymagają nawet daleko idących modyfikacji, wystarczy standardowy klucz cyfrowy. Jak pokazuje praktyka - przeciwnicy słyną z wymyślanie kłopotów, z którymi już dawno sobie poradzono. Otóż zamiast dywagować nad problemami hipotetycznymi, lepiej zwrócić się w stronę systemów już dzialajaacych. Tak, wyobraź sobie, że takie systemy działają od lat, i to geograficznie wcale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tomosano: popieram. Decentralizacja oparta o blockchain; kierunek Estonia, Singapur; im prościej, tym lepiej.
Problemem w Polsce nie jest brak talentów i chęci do zmiany, ale brak zaufania wzajemnie do siebie i "no-can-do attitude".
Zalecam przeznaczyć spore nakłady na zaangażowanie Polonii, która wyzbyła się mentalności "homo sovieticus", autentycznie cieszy się z sukcesów innych i ma świeże spojrzenie na ojczyznę.
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: Bardzo szczegółowe pytania, które dotyczą finalnego programu. Do omówienia na poziomie eksperckim, jeśli jesteś biegły w tej materii to zapraszamy na nasz kanał.

@miki4ever: Model niemiecki jest mi bliższy, ale każdy z nas może mieć inne zdanie, na naszym kanale możesz dodać własne postulaty, zgłosić ewentualną poprawkę.
  • Odpowiedz
- Wprowadzenie głosowanie przez internet; e-voting w wyborach powszechnych i referendach


Weźcie lepiej wyrzućcie ten punkt. Głosowanie przez internet to zaproszenie do matactw i oszustw dla wszelkiej maści hakerów, polityków, mafii i zagranicznych służb specjalnych.
Tylko kartka wyborcza i liczenie każdego głosu, z mężami zaufania na każdym szczeblu, dają jako taką gwarancje uczciwości. Cyfrowe wybory da się zhakować i gardłowanie za nimi to proszenie sie o kłopoty.

@tomosano:
  • Odpowiedz
@Deykun: nie twierdzę, że problemu nie ma. Natomiast w XXI wieku głosowanie na papierkach to przeżytek.
No nic, dla mnie ten punkt wylistowanego przez OPa programu nie jest krytyczny. Powinien być przynajmniej e-system do petycji i przy zebraniu np. 100k "podpisów", rząd by musiał się odnieść do takiej petycji, a przy np. milionie musiałby zrobić referendum (może być tradycyjnie papierowo)
  • Odpowiedz
@tomosano

- Deregulacja przepisów dotyczących własnej działalności – 6 miesięczna firma na start bez ZUS i rejestracji/ działalność nierejestrowana


W tej materii są już w PL duże uproszczenia, pójście dalej w tym kierunku byłoby nieuczciwą konkurencją wobec już istniejących firm.
  • Odpowiedz
@tomosano:
1. Sporo likwidacji podatków i zwiększenie kwoty wolnej, jak niby tego chcecie dokonać w takim kryzysie Państwa? W 2015 to jeszcze było mozlwie, ale teraz? Przecież to załamie budżet.
2. Czy eutanazja dla terminalnie chorych będzie opcjonalna?
  • Odpowiedz
@szpongiel:

Natomiast w XXI wieku głosowanie na papierkach to przeżytek.

W XXI wieku głosowanie na papierze to najtańszy sposób na przeprowadzenie bezpiecznych wyborów. Sfałszowanie wyborów poza siecią wymaga nakłądu pracy w lokalach i komisjach wyborczych, sfałszowanie ich online
  • Odpowiedz