Wpis z mikrobloga

Tylko przypomnę że w szpitalach są zatrudnieni księża kapelani z pensją około 4 tys. brutto. Zgodnie z konkordatem w szpitalach gdzie jest powyżej 70 łóżek musi być zatrudniony kapelan na przynajmniej część etatu, a powyżej 300 łóżek musi być pełen etat. Na etacie jest zatrudnionych około 1000 księży. Rocznie dziesiątki milionów złotych szpitale wydają na to by Druid rzucał zaklęcia.

#koronawirus #bekazkatoli
  • 83
gdyby ludzie nie chcieli to by ich tam nie było...


@wiem_wszystko: ok, czyli po pierwsze to żadna posługa, tylko zwykła usługa, chcesz księdza być może na ostatnie chwile życia, to mu musisz zapłacić jak fryzjerowi czy dostawcy pizzy, inaczej #!$%@?. Po drugie, dlaczego na to się mają składać wszyscy i musi to być zagwarantowane prawnie, czyli nawet jak tych chętnych za dużo nie ma, to trzeba księdza zatrudnić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lone_sloane: Kurde szkoda że to działa tylko gdy mowa o KK i tych marnych groszach na niego w skali budżetu a przy całej reszcie gównianych wydatków już moim obowiązkiem jest płacić bo tak
gdyby ludzie nie chcieli to by ich tam nie było...


@wiem_wszystko: Ludzie nie chcą płacić podatków, a podatki są
Niezbyt ambitny argument xD
~50000 złotych rocznie dla szpitala to pewnie jak na waciki, ale waciki i ścierki też są potrzebne ¯\_(ツ)_/¯

Nie znam się, ale jakby pensję kapelana przeznaczyć na dofinansowanie posiłków to na pewno 4000 miesięcznie pozwoliłoby na chociaż dodatkowy kawałek chleba czy MASŁA w diecie
gdyby ludzie nie chcieli to by ich tam nie było...


@wiem_wszystko: Znam relacje, że księża łazili po porodówce gdzie kobiety w wieku 25 lat leżą gołą dupą, żeby nie powiedzieć dosadniej, i jeszcze coś pierodlą o konieczności chrztu, o piekle i inne bzdety. Weź sobie leż w spokoju na onkologii jak ci taki czarny chwast ciągle przyłazi i ględzi coś o ostatnim namaszczeniu i piekle jeśli odmówisz. Powinni chodzić tylko do
@lone_sloane: Kurde szkoda że to działa tylko gdy mowa o KK i tych marnych groszach na niego w skali budżetu a przy całej reszcie gównianych wydatków już moim obowiązkiem jest płacić bo tak


2 miliardy od państwa + ciężkie do wycenienia ulgi podatkowe, a dodam że KK prowadzi pełnoprawne biznesy. To nie jest mało.
No i jeszcze ukrywanie pedofili, moralizatorstwo połączone z hipokryzja, korporacyjne podejście do spraw wiary i wywieranie nacisków