Wpis z mikrobloga

Tylko przypomnę że w szpitalach są zatrudnieni księża kapelani z pensją około 4 tys. brutto. Zgodnie z konkordatem w szpitalach gdzie jest powyżej 70 łóżek musi być zatrudniony kapelan na przynajmniej część etatu, a powyżej 300 łóżek musi być pełen etat. Na etacie jest zatrudnionych około 1000 księży. Rocznie dziesiątki milionów złotych szpitale wydają na to by Druid rzucał zaklęcia.

#koronawirus #bekazkatoli
  • 83
@alonso117 jeśli jest zatrudniony na etat, zrobisz mu przeszkolenie i niech #!$%@? jako pielęgniarka, sprzątacz czy clown dla dzieci. Jak jest fucha niech idzie do wyrka pomachać różdżką
@lone_sloane:

Jeżeli ktoś ich potrzebuje to niech do niego przyjdą, ale niech płacą za to sami zainteresowani, a nie wszyscy solidarnie.


To samo można powiedzieć o obecności lekarzy w szpitalach publicznych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chlodnykuc @mako111
Nie wiem jak wy ale ja widzę różnicę pomiędzy lekarzem, nauczycielem, a księdzem.

Nie słyszałem żeby w jakimkolwiek innym środowisku tuszowano gwałcenie dzieci.
Przypadki pedofili np wśród nauczycieli kończą się wykluczeniem społecznym i więzieniem.

Nie słyszałem też żeby związek nauczycieli lobbował za rzeczami nie związanymi z nauczaniem, ani żeby lekarze wypowiadali się publicznie na temat osób homoseksualnych. Ani żeby drogowcy mówili mi czy mogę się ruchać przed ślubem.

Dalej tej
@lone_sloane: mimo wszystko podejrzewam, że księża w kościele nie są po to aby gwałcić dzieci, lub wypowiadać się o LGBT. Niektórym przynoszą spokój, co może pomóc tak jak np. rozmowa z psychologiem. Nawet jeśli samo błogosławieństwo czy w/e to placebo.
@lone_sloane: ja jestem za tym, żeby każdy płacił za siebie. Ale żyjemy w kraju, gdzie każdy płaci za wszystkich innych i jest to idea której światła lewica nie ma zamiaru zwalczać. Zatem nie dziw się, że ludzie oczekują, że państwo pokryje pensje księży - skoro kasę na ten cel sobie zabrało.
@alonso117: nie rozumiem tego rytuału zupełnie - wpadł mi ksiądz do pokoju w szpitalu i pyta czy chce się spowiadać - oddział ginekologiczny, a ja na lóżku w piżamie xDDD Dla mnie to jest jakiś cyrk z tymi księżmi w szpitalach - każdy kto tam nie ląduje przypadkiem może przed operacją pójść do kościoła i się wyspowiadać. Nie rozumiem sensu utrzymywania ich w szpitalach.
@wiem_wszystko: baranie, na mnie klecha rzucał spelle jak byłem nieprzytomny z #!$%@? obrzękiem głowy
rzucał na mnie spelle jak się obudziłem i z bólu złapałem pielęgniarke za szmaty i próbowałem jej #!$%@?ć z bani bo nie wiedziałem co się w okół mnie dzieje byłem ućpany morfiną a i tak bolało w #!$%@?
rzucał na mnie spelle jak nie potrafiłem chodzić i chciałem tylko mieć obie ręce wolne od gipsu żeby móc
@alonso117: @lone_sloane: a juz #!$%@?, umieraja starzy i schorowani, i raczej z pokolenia wierzacego, juz byscie dziadkom dali w spokoju umrzec z ostatnim namaszczeniem skoro to wazne
I argument o solidaryzmie wsadzcie w dupe, bo oni lozyli na wasze szkoly wczesniej.