Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dwa__fartuchy: Hej, ciekawi mnie jedna sprawa. U mnie w mieście rodzinnym była apteka gdzie normalnie leki na receptę sprzedawali bez recepty. Inne apteki w życiu nie chciały sprzedać ( no bo na receptę) a w tej jednej na luzie. Zawsze myślałem że jakieś konsekwencje są dla apteki jak sprzedadzą a nie mają recepty. Jak to jest?
@bylejaki: z jednej strony też nie rozumiem, jak producent może doprowadzać do takiej sytuacji, że tysiące pacjentów stosujący codziennie dany lek nagle musi zmieć swoje leczenie. Bo to często nie jest takie proste, że weźmie się tylko inne tabletki i będzie spoko.
Z drugiej strony wiem też, że dane linie produkcyjne są używane zamiennie do produkcji różnych leków. Więc gdy zrobią daną partię, to zaczynają potem produkować kolejną itd.
Najbardziej poszkodowani
@Cilthal: Na pewno będzie to problematyczne pod kątem zorganizowania odpowiedniego miejsca, w którym można by szczepić pacjentów. Drugi problem jest taki, że nawet byśmy nie mieli czym teraz szczepić XD
Ale ogólnie uważam to za bardzo dobre rozwiązanie, które się sprawdza w wielu krajach. Oczywiście potrzeba do tego specjalnego szkolenia i zdobycia uprawnień, ale jestem za. Natomiast fajnie, gdyby to było dla chętnych farmaceutów, a nie obowiązkowe :)