Wpis z mikrobloga

@shiromaru: Na pewno nie na tej zapowiadanej przez Razem. I błędnie zakładasz, że tylko prezesi banków albo właściciele spółek mogą dużo zarabiać. Nie, wszelkiej maści inni specjaliści też.

33% Dla dochodów powyżej 60 000 zł rocznie (5 000 zł/mies)
44% Dla dochodów powyżej 120 000 zł rocznie (10 000 zł/mies)
55% Dla dochodów powyżej 250 000 zł rocznie (20 833 zł/mies)

Gdzie tu porównanie w ogóle do stałych 19%? I od
@LegoBatmanRules: nie wiem, dlaczego mi tu wyskoczyłeś z Razem. Akurat tę grupę jak i ich "wyliczenia" uważam za oderwane od rzeczywistości. W przeciwieństwie do progresji realnej, która funkcjonuje w wielu krajach, z powodzeniem.
@shiromaru: gosciu, dzietnosc w polsce to obecnie 1,3-1,4 i caly czas spada (btw dla utrzymania obecnej liczby ludnosci potrzeba okolo 2.2). W 2050 bedzie w polsce 30mln ludzi na co skladac bedzie sie 15 mln emerytow, 10 mln ludzi w wieku pracowniczym (uwaga w wieku pracowniczym nie oznacza ze wszyscy beda pracowac) i 5 mln dziec. Chyba latwo zauwazyc do jakiej katastrowy zmierzamy. I nie da sie juz tego w zaden
@Khaine:

To najpierw niech ci architekci wygrają wybory a potem wrócimy do rozmowy, ok?


Sorry, ale to nie ja zacząłem ich wyśmiewać. Większość tego wątku opiera się o czysto teoretyczne założenie, że nie da się ustawą zlikwidować ubóstwa, a Piotr Szumlewicz jest głupi, bo twierdzi że się da. Ich ewentualnie wygranie wyborów to w tym momencie offtop.
@shiromaru: a co do "fetyszu" nieprzekraczalnego dlugu publicznego, to kto w swietle wyzej wymienionych faktow bedzie twoim zdaniem splacac ten kredyt? Dzieci ktore nieistnieja? Mozna sie zadluzac kiedy przyszle pokolenia sa coraz liczniejsze bo wtedy zaciagniety dzisiaj dlug sie tak naprawde dewaluuje ale nie w stytuacji odwrotnej. Inaczej skonczy sie to tak ze pojdziemy na emeryture, w polsce nie bedzie komu pracowac, panstwo nie bedzie w stanie obsluzyc dlugu i poprostu
nie wiem, dlaczego mi tu wyskoczyłeś z Razem. Akurat tę grupę jak i ich "wyliczenia" uważam za oderwane od rzeczywistości. W przeciwieństwie do progresji realnej, która funkcjonuje w wielu krajach, z powodzeniem.


@shiromaru: W takim razie o jakich założeniach rozmawiamy? Bo akurat nie mogę znaleźć żadnych propozycji Szumiego, a Razem jak najbardziej jest blisko Strajku Kobiet i Lampert. W sumie mogłeś od początku dyskusji podać wartości o jakich rozmawialiście.
@Khaine: no i #!$%@?. nie możesz mieć innego zdania bo jesteś z automatu pisowskim trolem xD
Wypierdlać itd i cała pozytywna inicjatywa sama się rozleci a Jarek nawet palcem nie będzie musiał kiwnąć xD
Teraz zmiana liczenia zakażeń i cyk lockdown
Ale nawet nie ta rada jest najgorsza, co twierdzenie przez Lampert że jej postulaty to postulaty miliona ludzi xDDD I potem jeszcze żeby napluć tym ludziom w twarze wystawiła taką śmietankę jak powyżej.


@Khaine: Ja mam nadzieje, że szybko zostanie przez protestujących z protestów #!$%@?, bo jej ewidentnie sodówa uderzyła. Zamiast się skupić na wałkowaniu głównego tematu i grilowaniu nim PISu to zaczyna jakąś wyliczankę niczym incele na wykopie. No #!$%@?