Wpis z mikrobloga

@Mirrak: Mhm, tak. Każdy kto widzi jaka lewica jest posrana to na pewno PiSowiec. Już szambo bulgocze wspaniale dzięki Lempart i jej bandzie fanatyków "z macicami":

https://www.wykop.pl/artykul/5777441/strajk-kobiet-krakow-nie-chce-ludzi-nie-popierajacych-wszystkich-postulatow/

Zobaczymy za tydzień jak wspaniale mają się protesty jak ten rak zacznie się coraz bardziej rozłazić a ludzie zaczną się odcinać bo nie chcą mieć z nimi nic wspólnego, bo lewaki już nie dają rady się powstrzymać aby trzymać mordy w kuble.
Każdy kto widzi jaka lewica jest posrana to na pewno PiSowiec


@Khaine:

Ale to nie jest lewica i nie jest posrana.

,,Już szambo bulgocze wspaniale dzięki Lempart i jej bandzie fanatyków "z macicami":,,

Jedyne szambo jakie bulgocze to od konserw i prawaków którzy tak desperacko starają się znaleźć jakieś haki na osoby które są kompetentne w swojej pracy.

,,Zobaczymy za tydzień jak wspaniale mają się protesty jak ten rak zacznie się
Ale to nie jest lewica i nie jest posrana.


@Mirrak: Nie, wcale XD Dlatego w radzie zasiadają sami socjaliści i ludzie nawet otwarcie deklarujący się jako komuniści.

Jedyne szambo jakie bulgocze to od konserw i prawaków którzy tak desperacko starają się znaleźć jakieś haki na osoby które są kompetentne w swojej pracy.


Szumowski kompetentny w sprawach gospodarki? I mówisz mi że lewica nie jest posrana? XDDDDDD

Dlaczego rak? Co jest złego
@Khaine: Dobrze, że o tym wspomniałeś. Klin podatkowy jest tym bardziej uciążliwy, im mniej zarabia przedsiębiorca i/lub pracownik. Uciążliwość ta drastycznie maleje w miarę zwiększania się dochodu. Większość Polaków tego nie rozumie, bo nie osiąga dochodów, przy których podatki nie stanowią już praktycznie żadnego obciążenia. Drugi próg podatkowy to śmiech na sali, bo niemal każdy może schować się za b2b i obejść tę atrapę progresji, zaś w przypadku przedsiębiorców nawet nie
Drugi próg podatkowy to śmiech na sali, bo niemal każdy może schować się za b2b i obejść tę atrapę progresji, zaś w przypadku przedsiębiorców nawet nie ma co mówić.


@shiromaru: No i nadal nie rozumiesz rzeczywistości w której funkcjonujesz, przedkładając nad nią swoje lewicowe marzenia. Zlikwiduj w Polsce liniówkę na B2B i zobaczysz największą falę emigracji w nowożytnej historii. Masa specjalistów pozostała w tym kraju tylko i wyłącznie dlatego, że na
@Khaine: naprawdę myślisz, że to wysokość opodatkowania trzyma tych najlepiej zarabiających w Polsce?

Otóż nie, trzyma ich najczęściej fakt, że pobrali kredyty i zainwestowali w tym kraju zbyt wiele: mieszkanie/dom, regularne odkładanie w IKE/IKZE, przyjaciele, rodzina, przywiązanie do miejsca, zdobyta baza rodzimych klientów, niższe koszty utrzymania.

To, co prędzej ludzi wygania z kraju to właśnie słaba opieka społeczna, strach przed brakiem dostępu do dostatecznej opieki zdrowotnej, ale przede wszystkim znacznie lepiej
@Khaine: utrzymanie samorządów i administracji centralnej stanowi dość mikry ułamek wydatków sektora publicznego. Zmiany są jak najbardziej pożądane, ale za wiele z tego nie wyciśniesz. Większym problemem są powiązania polityków ze spółkami skarbu państwa i obsadzanie stanowisk swoimi krewnymi i znajomymi.

Co do 13-tek - pełna zgoda. Emeryci, wbrew obiegowej opinii, s aktualnie mocno uprzywilejowaną ekonomicznie grupą. 13 emerytura to zwykłą kiełbasa wyborcza, która kosztuje nas bardzo dużo.

Co do 500+
@Khaine: Chłopie, ja Ci daję plusy pod praktycznie każdą twoją wypowiedzią (bo się z nimi zgadzam i uważam, ze masz łeb na karku), bo sam siedzę tutaj tylko i wyłącznie ze względu na podatek liniowy - a i tak mam wrażenie, ze (jak na jakość usług, które otrzymuję) przepłacam. Jakby mi chcieli złotówkę chociaż zabrać to bilety w jedną stronę i mnie tu nie będzie.

Także @shiromaru - te swoje utopijne
Twoją opinie widzi wiele więcej osób i to do nich tak naprawdę byłby skierowany komentarz z argumentacją. Ja bym poczytał co tam masz do powiedzenia :)


@100dwa: No ale tutaj nie ma co tłumaczyć. W jakim stanie jest budżet teraz każdy widzi. Ledwo ciągniemy już tu i teraz przy takich wydatkach jakie mamy. 500+ nas przygniotło tak, że będziemy tego żałować przez kilkanaście lat, bo tyle pieniędzy zostało zmarnowanych które mogły
Także @shiromaru - te swoje utopijne dyrdymały możesz głosić, ale dopiero jak się całe Państwo i wszystkie usługi przemodeluje, bo na razie jakby mi ktoś kazał cokolwiek dołożyć to zanim zdążysz powiedzieć słowa "podatek progresywny" to mnie już nie będzie.


@LegoBatmanRules: nie znam Twojej sytuacji, ale jeśli nie jesteś prezesem banku lub właścicielem dużej spółki, statystycznie rzecz ujmując, to raczej byś na progresji zyskał.
statystycznie rzecz ujmując, to raczej byś na progresji zyskał.


@shiromaru: Nie zyskałby nic, bo państwo Polskie w obecnej formie jest w stanie #!$%@?ć absolutnie każde pieniądze jakie mu się da. Za jego progresję PiSowcy by sobie kupili emerytów 15stą emeryturą i tyle by mu to pomogło. Nie mam pojęcia jak w ogóle przez gardło ci przechodzi podnoszenie podatków widząc jak skandalicznie w Polsce wydaje się publiczne pieniądze.

Najpierw reformy, koniec z
Dlatego w radzie zasiadają sami socjaliści i ludzie nawet otwarcie deklarujący się jako komuniści.


@Khaine:

Udowodnij że w radzie zasiadają sami socjaliści. Plus, co w tym złego, nawet gdyby to była prawda?

,,Szumowski kompetentny w sprawach gospodarki? I mówisz mi że lewica nie jest posrana? XDDDDDD
,,

Znowu, dlaczego według ciebie nie jest kompetentny? Zamiast próbować robić z siebie śmieszka, wyjaśnij, dlaczego tak uważasz a nie inaczej.

,,I cyk manipulacja +