Wpis z mikrobloga

Republikanie w #usa tak trzęsą dupami, że #trump przegra w tym historycznie Republikańskim stanie, że posuwają się do zagrywek z podręczników afrykańskich dyktatorów.

Republikanie chcą by sąd w Texasie pozwolił na wyrzucenie 117 tysięcy oddanych głosów. Dlaczego? Ponieważ zostały oddane w formie "drive-thru" z racji pandemii.

Głosujący podjeżdżali pod stanowisko do głosowania, byli identyfikowani przez urzędnika a następnie wrzucali swój głos do skrzynki lub oddać głos na maszynie elektronicznej.

Tak partia Trumpa walczy z demokracją, gdy nie mogą wygrać uczciwe. To kolejne próby ograniczenia możliwości głosowania - nie dość ze bawili się w absurdalny gerrymandering to dodatkowo od 2012 zamknęli 750 lokali wyborczych, by utrudnić głosowanie.

Wielu obywateli Texasu musiało stać w kolejkach po 6+ godzin by zagłosować - standardy raczej Afganistańskie niż "kolebki demokracji".

Pomyślcie jaka byłaby wasza reakcja, gdyby rząd chciał coś takiego zrobić w Polsce.

#neuropa #prawackalogika #bekazprawakow #polityka
rzep - Republikanie w #usa tak trzęsą dupami, że #trump przegra w tym historycznie Re...

źródło: comment_1604234950Ux0CvzcGfPdfMxs3eIh2ly.jpg

Pobierz
  • 26
Chociaż petycja moim zdaniem nieprawidłowa to sporym przeoczeniem jest pominięcie tego, że te drive thru były dostępne tylko w bastionie demokratów, Harris County a ich wniosek wydaje się sensowny pod tym względem, że faktycznie trochę to za blisko "curbside voting".


@non_compos_mentis: Bo tylko Harris County zdecydował się na zorganizowanie tego. Dodatkowo Harris jest bezkonkurencyjnie największym hrabstwem w Texasie a przypominam, że jeszcze niedawno gubernator stanu (oczywiście Republikanin) chciał ograniczyć ilość urn
Mam takie małe marzenie, żeby Republikanie przerżnęli w Teksasie. To byłby ich symboliczny koniec.


@Andreth: też o tym myślałem. Ogólnie Biden ma tam zaskakująco wysokie szanse (biorąc pod uwagę, że Rebublikanie wygrywają tam od czasów Cartera). Ale masz rację, w przyszłości może to być bardziej widoczne, bo demografia Teksasu zmienia się drastycznie.
NapalInTheMorning - > Mam takie małe marzenie, żeby Republikanie przerżnęli w Teksasi...

źródło: comment_16042422555IX03ljM5CEuXNJ6huXwVs.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rzep: akurat Teksas to ciekawa sprawa. Ogólnie. Masa ludzi z Kalifornii tam uciekla z Kalifornii przed podatkami i poziomem życia w tym komunistycznym #!$%@?. Uciekli i głosują tak samo jak w Kalifornii... Tak więc to plus imigracja Meksykanów prędzej czy później ten stan przekręci w stronę demokratów. Bawi mnie tylko to podejście byłych kalifornijczykow.
@rzep: Mmm, klasyczne lewactwo xD
Zgłosiło wniosek do sędziego, czyli rozgrywają zgodnie z prawem xD

Problemy moznaby rozwiązać poprzez wymaganie dokumentu tożsamości ale waszym zdaniem mniejszości są za głupie i nie maja prawa jazdy xD
@Andreth:

Mam takie małe marzenie, żeby Republikanie przerżnęli w Teksasie.

Najstarsza historia pod słońcem. Demokraci uciekają ze stanów rządzonych przez demokratów i bezmyślnie głosują na te same opcje. A za 20 lat płacz, że bezdomni koczują na ulicach, mimo wysokich podatków i wydatków socjalnych, i znowu szukanie normalnego miejsca do przeprowadzki xD
@rzep: ja szczerze mówiąc nadal jestem zaskoczony, że PiS nie walczył mocniej o senat rok temu. Byłem na 100% pewien, że coś zachachmęcą i będą mieli sejm i senat, a tu okazało się, że oni są tak nieudolnymi oszustami, że nawet tego nie potrafili zrobić ¯\_(ツ)_/¯
Głosujący podjeżdżali pod stanowisko do głosowania, byli identyfikowani przez urzędnika a następnie wrzucali swój głos do skrzynki lub oddać głos na maszynie elektronicznej.


@rzep: Jeśli jest to niezgodne z amerykańskim prawem to te głosy powinny zostać unieważnione.

a tu okazało się, że oni są tak nieudolnymi oszustami, że nawet tego nie potrafili zrobić ¯_(ツ)_/¯


@sing: nie było żadnych oszust wyborczych w Polsce. A co do wyniku w senacie to pech
@rzep:
Po raz kolejny stosujesz niedomowienia i wybiorczo oraz stronniczo trakutjesz rzeczywistosc.

Po pierwsze:

Tak partia Trumpa walczy z demokracją, gdy nie mogą wygrać uczciwe.


Zlozenie sprawy do sadu w przypadku podejrzenia nieprawidlowosci wyborczych to jest jak najbardziej demokratyczna procedura. Stosuja ja zarowno republikanie jak i demokraci. Nie ma niczego zlego w zlozeniu sprawy do sadu gdy podejrzewa sie zlamanie prawa.

Po drugie:

Dlaczego? Ponieważ zostały oddane w formie "drive-thru" z