Wpis z mikrobloga

@urwis69: RiftS to starszy i gorszy sprzęt w dodatku przestanie być wspierany w 2021. Quest 2 to nowa propozycja od oculusa za jakieś 350e + elite strap 50e. Podstawowa opaska nie jest zbyt wygodna i prędzej czy później będziesz chciał ją wymienić. Oba mają po 90hz, g2 ma za to większą rozdzielczość, większe fov i dwa ekrany zamiast jednego co pozwala lepiej dopasować ipd. Kosztuje za to jakieś 2800zł w porównaniu
@urwis69 RiftS to już prawie historia. Quest 2 pouzywasz też bez PC. No i cenowo to chyba najlepsza oferta teraz. W stosunku do q1 którego mam to q2 ma 2 wady: wygoda ale jest ten lepszy pasek oraz LCD w q2 vs OLED w q1. Cała reszta rozdzielczość, odświeżanie, mniejszy screen door effect lepsza w q2.
@Klor hmm...nie bardzo rozumiem. Myslalem ze to sie podlacza do kompa i stamtad ciągnie wsio, np ze steama.

Masz na mysli jakies zewnętrzne instalacje?

Wytlumacz prosze
Quest i quest2 możesz podłączyć do komputera. Poza tym to są samodzielne zestawy do vr. Możesz instalować gry że sklepu oraz przez sidequest. To jest pojemność pamięci na dane i tyle. Nie wymagają komputera do grania.
@Klor
@badboy141

Jeszcze jedna kwestia Panowie.

Bardzo quest 2 sie różni od g2. Wsrto wydac 100euro wiecej?

Widze tez ze do Q2 wszedzie kabel wciskaja dosatkowo za 50eu. Nie ma w standardzie kabla do PC? Czy to jakiś dodatkowy kabel?

Dzieki jeszcze raz!
Nie wiem, nie używałem g2. Kabel musi być usb 3.1 ja kupiłem na amazon, wyszło coś ok 80 PLN. Ten w standardzie chyba nie ogarnia, poza tym jest ciut za krótki.
@urwis69: jeśli nigdy nie miałeś vr to q2 w zupełności Cię zadowoli. Inna sprawa, że 100e na reverba nie wystarczy chyba, że porównujesz z wersją 256Gb. Oryginalny kabel 5m jest światłowodem dzieki temu jest cieńszy ale też dużo droższy. Zamienniki kupisz za 100zł na allegro, a możesz też skorzystać z VD za 20e w oculus store i grać po wifi jeśli jest wystarczająco dobre.