Wpis z mikrobloga

@urwis69: RiftS to starszy i gorszy sprzęt w dodatku przestanie być wspierany w 2021. Quest 2 to nowa propozycja od oculusa za jakieś 350e + elite strap 50e. Podstawowa opaska nie jest zbyt wygodna i prędzej czy później będziesz chciał ją wymienić. Oba mają po 90hz, g2 ma za to większą rozdzielczość, większe fov i dwa ekrany zamiast jednego co pozwala lepiej dopasować ipd. Kosztuje za to jakieś 2800zł w
  • Odpowiedz
  • 1
@urwis69 RiftS to już prawie historia. Quest 2 pouzywasz też bez PC. No i cenowo to chyba najlepsza oferta teraz. W stosunku do q1 którego mam to q2 ma 2 wady: wygoda ale jest ten lepszy pasek oraz LCD w q2 vs OLED w q1. Cała reszta rozdzielczość, odświeżanie, mniejszy screen door effect lepsza w q2.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Klor hmm...nie bardzo rozumiem. Myslalem ze to sie podlacza do kompa i stamtad ciągnie wsio, np ze steama.

Masz na mysli jakies zewnętrzne instalacje?

Wytlumacz prosze
  • Odpowiedz
  • 0
Quest i quest2 możesz podłączyć do komputera. Poza tym to są samodzielne zestawy do vr. Możesz instalować gry że sklepu oraz przez sidequest. To jest pojemność pamięci na dane i tyle. Nie wymagają komputera do grania.
  • Odpowiedz
@urwis69: Quest 2 to też standalone headset czyli taka konsola z możliwością podpięcia go do komputera. 64Gb bez problemu wystarczy, chyba że chcesz zgrywać na niego jakieś filmy.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie wiem, nie używałem g2. Kabel musi być usb 3.1 ja kupiłem na amazon, wyszło coś ok 80 PLN. Ten w standardzie chyba nie ogarnia, poza tym jest ciut za krótki.
  • Odpowiedz
@urwis69: jeśli nigdy nie miałeś vr to q2 w zupełności Cię zadowoli. Inna sprawa, że 100e na reverba nie wystarczy chyba, że porównujesz z wersją 256Gb. Oryginalny kabel 5m jest światłowodem dzieki temu jest cieńszy ale też dużo droższy. Zamienniki kupisz za 100zł na allegro, a możesz też skorzystać z VD za 20e w oculus store i grać po wifi jeśli jest wystarczająco dobre.
  • Odpowiedz