Wpis z mikrobloga

Wielka prośba do protestujących. Serio. Wytłumaczcie mi kilka kwestii bo nie rozumiem.
1. Dlaczego pół Polski rzuciło się do protestów z powodu zrównania praw chorych dzieci ze zdrowymi? Zdrowych nie można zabijać. Można było zabijać tylko chore. Teraz chore mają te same prawa co zdrowe. To źle?
2. Dlaczego adresatem protestów jest rząd? Przecież to nie on napisał konstytucję. Fakt, że do trybunału wsadził bezprawnie swoich ale to nie miało na wyrok żadnego znaczenia. Każdy konstytucjonalista mówi że wyrok nie mógł być inny.
3. Czemu atakujecie kościół? Przecież on nie ma wpływu na decyzje trybunału. On tylko wyraża swoje zdanie, tak jak każdy w demokracji. Tak samo robią górnicy, muzycy, muzułmanie, cyrkowcy czy homoseksualiści.
4. Czemu służą groźby pod adresem konkretnych ludzi jak na przykład Kaja Godek. Nie lepiej dyskutować? Jak dla mnie to bolszewickie metody, że jak się pozbędziemy zwolenników pewnej idei, to problem zniknie.

#pytanie #demokracja #protest #naserio
  • 203
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarasznikos:
1, https://www.totylkoteoria.pl/2020/07/kiedy-jest-zarodek-kiedy-pod-kiedy.html?m=1
Płód to w świetle NAUKI człowiek.
Konstytucja ustanawia ochronę życia ludzkiego. Gdyby kryterium była świadomość, to w niebezpieczeństwie byłoby nie tylko ludzie w śpiączce, ale też nieprzytomni, pijani, naćpani.
Przypadki letalne IMO powinny być potraktowane jako zagrażające życiu matki. Ryzykujemy, a nic nie możemy uratować.
Ciach o piekle, bo istnieje zgoda blankietowe na
  • Odpowiedz
Też nie rozumiem. jeszcze część protestujących nie wie, że jest nadal możliwa aborcja w przypadku gwałtu i zagrożenia życia. W małych miastach w ogóle nie rozumiem protestów adresowanych do włodarzy. Co do aborcji w moim przypadku lekarz stwierdził, że nie przeżyje więcej niż kilka dni, a później, że nie przeżyje roku. Lekarz też człowiek może się mylić. Prawa kobiet, a hasła j---ć PiS (nie popieram tej partii ale nie spina mi się
  • Odpowiedz
@kontonr77: Patrz już jesteś pisowskim opłacanym trollem, bo masz czelność krytykować protesty, które są tak bardzo popierane na wykopie. Oczywiście dla mnie są zrozumiałe, i dobrze, że ludzie się stawili. Ale ludzie którzy tym kierują są bardzo wątpliwi moralnie. Dodatkowo szczują kościół i manipulują.
Doszło do tego, że tutaj już było takie samo wyparcie, ze wykopki doszukiwały się jakiegoś spisku, że to rzekomo nie uczestnicy protestu atakowali kościoły i mazali
  • Odpowiedz
Zdrowych nie można zabijać. Można było zabijać tylko chore. Teraz chore mają te same prawa co zdrowe. To źle?


W skrócie - TAK.

I chyba większość ludzi się z tym twierdzeniem emocjonalnie i wewnętrznie zgadza (ja też).

I
  • Odpowiedz
@kontonr77: Już tłumaczę:
1. Mowa jest o płodach.
2. Nie każdy.
3. Ma wpływ aktualnie na wszystko co dzieje się w rządzie.
4. Nikt nie broni jej/im dyskutować z protestującymi.
  • Odpowiedz
@kontonr77: Pominę wszystkie punkty i przejdę do meritum, czy Kaja Godek z kimkolwiek dyskutowała? Czy sama urodziła dziecko z zespołem downa i teraz próbuje wszystkim wmówić ze tak trzeba żyć? Pomijam już fakt ze sama swoje dziecko ma głęboko w D... bo opiekuje się nim kto inny. Jej nie ma w domu wiecznie. Wychodzi wcześnie rano, wraca późnym wieczorem.

  • Odpowiedz
czytam odpowiedzi na Twoje pytania i prawie wszystkie tak zalatują głupotą, że aż strach pomyśleć, że mogą być to osoby z prawami wyborczymi.


@Arthor: Zdecydowana większość w ogóle nie stara się rozmawiać tylko mówi 60groszyzawpis. Część jednak postarała się odpowiedzieć. Doceniam to. Fakt, że większość odpowiedzi to nie jest jakieś logiczne uzasadnienie protestów tylko bezładna plątanina osądów, niemniej kilka osób odpowiedziało rzeczowo. Nie zgadzam się z ich argumentacją, ale przynajmniej
  • Odpowiedz