Wpis z mikrobloga

@rorf46: jeszcze ci powiedzą że im zabraniasz bić się o prawa mężczyzn, a prawda jest taka że robią to tylko dla chwili uwagi i zdyskredytowania działań kobiet które wyszły na ulice a nie robią znaleziska na wykopie. Gdy skończą się protesty im też się znudzi "walka" o ich łamane prawa
@venividi: Strajki są antyrządowe. Podpinanie się osób niezadowolonych z rządów pisu jest normalne. Zryw z protestami nie był tylko ze względu na wyrok trybunały. Wyrok był zapłonem. Dodaj do tego pandemię, słabe decyzje rządu, brak równego traktowania ludzi w obliczu pandemii i masz strajki.
Myślałem, że incelstwo = nieruchanie nie z wyboru. Szybko się te definicję zmieniają xD.


@Flypho:

Cytat z Wikipedii:

Incele mają powszechnie wrogi stosunek do feminizmu[9], a także popierają ruch praw mężczyzn. Ponadto wyznają konserwatywne poglądy na rewolucję obyczajową: krytykują współczesne społeczeństwo za rozwiązłość seksualną i głoszą reakcyjne postulaty na temat relacji damsko-męskich, w tym dotyczące tradycyjnych ról płciowych.


Ten fragment można bez wysiłku dopasować do dużej części wysrywow w komentarzach pod
@Flypho: Nie trzeba być bystrzakiem że "incel" działa tu w formie obelgi. Podobnie jak "lewak" czy "prawak" w wielu przypadkach.

Także masz rację, nie każdy szowinista jest incelem. Rzecz w tym że omijasz meritum sprawy i czepiasz się słówek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rorf46: Tak, to jest idealny moment na to, a o co chodzi? Czy walka o prawa kobiet wyklucza się z walka o prawa mezczyzn?

Jedno nie powinno wykluczać drugiego, a jeśli wyklucza, to oznacza, że to nie jest walka o równość, a walka o przywileje, które zawsze są czyimś kosztem.
@zenekklocek: Nie, problemem jest stawianie się w sytuacji topiącego, który żeby złapać dodatkowy oddech będzie poddapiał każdego wokół i dziwił się, czemu im to przeszkadza.
Serio, gdyby temat wieku emerytalnego, zdrowia psychicznego mężczyzn, samobójstw, głupich różnic w normach w zawodach fizycznych, urlopu tacierzyńskiego czy zmiany systemu, żeby ojcom było łatwiej spędzać czas z dziećmi były podjęte nie w kontekście 'kobiety mówią, że im źle, to my się musimy #!$%@?ć na środek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@quiescentplum: obecnie W Polsce nie licząc absurdalnego prawa aborcyjnego, kobiety nie są w sytuacji topiącego się, a lista postulatów mocno się rozszerzyła poza zakres aborcji i przyjęła zabarwienie przywilejów płciowych. To jest idealny moment na podjęcie dyskusji o interesie mezczyzn, bo po ewentualnym przyjęciu postulatów w ich obecnej formie będzie już za późno.

I nie pisze, że duża część z nich jest bez sensu, uwzględniają za to tylko dobro kobiet, a
Używasz słowa, które oznacza wprost "nieruchający", żeby komuś przypisywać różne wrogie etykiety, a potem palisz głupa, że to czepianie się słówek xD.


@Flypho: Przyznałem się do błędu i wyjaśniłem kontekst w jakim użyłem tego słowa. Natomiast Ty w wątku, który traktuje o czymś zupełnie innym, znalazłeś sobie 1, słownie jeden punkt zaczepienia w postaci słówka i drenujesz go tak mocno, że nie przeszkadza Ci nawet to że przyznałem się do błędu.