Wpis z mikrobloga

Czy oni #!$%@? wreszcie zrozumieją że kościoł nie jest już żadnym autorytetem dla młodych ludzi? To samo z patriotyzmem i bogoojczyźnianą otoczką - tak obrzydziliście młodym ludziom patriotyzm, żołnierzy wyklętych, powstanie i inne patriotyczne sprawy swoją nachalną propagandą że młodzi idą w kontrze do tego nurtu który promujecie. Gdybym był nastolatkiem i miał do wyboru tęczowe podkoszulki i bluzy z wyklętymi to wybieram podkoszulek bo mniejsza siara pokazać się na mieście. Młodzi ludzie mają gdzieś umartwianie się nad tym co kiedyś było, chcą się bawić i żyć teraźniejszością jak ich rówieśnicy na zachodzie a nie stać z kijem w dupie na jakiejś akademii pod entym pomnikiem jakiegoś powstańca czy księdza...
#tvpis #bekazpisu #bekazkatoli
  • 63
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@sehnsucht:

wczoraj oglądałam ten wywiad i bardzo się wzruszyłam, bo ta solidarność, walka o wolność nie miała nic wspólnego z obecną agresywną retoryką narodowców.

Nikt nie zrobił więcej dla podzielenia narodu i wepchnięcia młodzieży w objęcia lewicy niż ci narodowcy. Pomimo tego, że żywię uczucia do narodu, ważna jest dla mnie historia, pamięć o przodkach i ich poświęceniu to dzisiaj wolę iść ramię w ramię z duchowymi spadkobiercami komuny. Nie,
  • Odpowiedz
To samo z patriotyzmem i bogoojczyźnianą otoczką - tak obrzydziliście młodym ludziom patriotyzm, żołnierzy wyklętych, powstanie i inne patriotyczne sprawy swoją nachalną propagandą że młodzi idą w kontrze do tego nurtu który promujecie.


@MarianoaItaliano:

Jeszcze kilka lat temu tak nie było. Miałem wrażenie, że powoli rodzi się moda na patriotyzm i że patriotyzm przestaje się kojarzyć z pokoleniem 60+. Niestety coraz większa polatyzacja społeczeństwa doprowadziła do zradykalizowania się środowisk
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: To polega na tym że młodzież jest zawsze antyrządowa, kiedyś była przeciw komuchom, i mamy pokolenie wyzywające wszystko od komuchów, teraz mamy pokolenie antyklerykalne, które uważa że kościół zbyt bardzo włazi butem w życie. Im szybciej zrozumieją to, że takie zakazy i nakazy promowane przez kościół tylko sprawe pogarszają tym lepiej dla nich. Polska młodzież jest jedną z najszybciej laicyzujących się na świecie. Wizja Polski konserwatywno-religijnej wśród młodzieży przegrywa
  • Odpowiedz
Jak w dobie wybuchu epidemii AIDS w latach 80 i 90 w biednych krajach Afryki papież mógł mówić że antykoncepcja to grzech, to trzeba być debilem.


@MarianoaItaliano: Kościół od setek lat mówi, że seks jest dozwolony tylko po ślubie. Zatem skąd w małżeństwie, w którym ani facet, ani kobieta wcześniej nie mieli żadnych stosunków seksualnych, ma się pojawić HIV? Skoro żadne z nich nie miało wcześniej innych partnerów, to i
  • Odpowiedz
tak obrzydziliście młodym ludziom patriotyzm, żołnierzy wyklętych, powstanie i inne patriotyczne sprawy swoją nachalną propagandą że młodzi idą w kontrze do tego nurtu który promujecie.


@MarianoaItaliano: zastąpi je neokomunistyczne tęczowe pranie mózgu. W czym to jest lepsze ?
  • Odpowiedz
@Sandrinia: Wiem to, ale co to ma do rzeczy? Kościół ma swoje zasady i jego zadaniem jest je głosić. To, że ktoś je łamie to już nie wina Kościoła, ani tym bardziej nie powód do tego, by te zasady zmieniać, bo ty znaczyło, że to gówno a nie zasady.

Ludzie nieprzestrzegają samochodami ograniczenia prędkości, więc powinniśmy w przepisach te ograniczenia znieść? Bo właśnie taką samą logikę próbujecie wymusić na Kościele.
  • Odpowiedz
To nie chodzi tylko o Polskę, na całym świecie jest teraz chęć totalnej zmiany systemu wartości, z patriotyzmu itp. na jak najbardziej lewicowe poglądy, jest globalizacja, a to są jej efekty
  • Odpowiedz