Wpis z mikrobloga

Wczoraj dostałem propozycję na znalezienie upływu prądu. Ktoś na przedwojennych bliźniakach ma lewe przyłączę i mimo wysyłanych już wiele razy kontrolerów nikt nic nie znalazł a prąd ciągle ktoś kradnie, od około dwóch lat. Palnąłem tekstem, że takie rzeczy to od 5000zł w górę inaczej nie chce mi sie z łóżka wstawać.
Niby miał to być żart ale kierownik z energa podał mi rękę i powiedział:
-Skoro tak stawia Pan sprawę to zgadzam sie na te 5 tysi.
Do sprawdzenia 3 domy/6 lokali. Zapytacie, który wybrałem? Ten, w którym wygląda jak w pałacu bo u reszty to w środku jak w chlewie.
Pracę zacząłem o 8:30, teraz mamy 10:16, na miejscu obecna energa i policja a ja zaraz jadę wypisywać fakturę. Podobno było z 15 różnych elektryków i dla nich było to nie do znalezienia xD
Właściciel po wszystkim przyznał sie do tego, że od trzech lat z tego korzysta XDDDD

#czujedobrzeczlowiek #chwalesie #elektryka #energetyka
Zarzutkkake - Wczoraj dostałem propozycję na znalezienie upływu prądu. Ktoś na przedw...

źródło: comment_1603963329Cn7vP99UljeqM7ncPe9zrF.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • 115
@defoxe nie, ściana tak zabudowana.

@wonsz_smieszek przed zabezpieczenie przedlicznikowe.

@Silikon w domu, wpięty przed zabezpieczenie przedlicznikowe.

@stassma skoro poprzednio nie znaleźli to miał #!$%@?.

@Jedyny_Jedynak najlepiej sie szuka jak sam ich wcześniej podłączałeś a jak nie to doświadczanie. Ja sobie wyobrażam gdzie ja bym sie podpiął aby mnie nie znaleźli.
  • Odpowiedz
  • 161
@szwelx nie, wszystko przykryte tym kamieniem.
Na pierwszy i drugi rzut oka nic nie widać. Dosłownie nic. Jednak na korytarzu stała mała drabina co już mi dało do myślenia a w kiblu koło pralki schowany kabel z wtyczką i esem.
  • Odpowiedz
  • 107
@wonsz_smieszek wszyscy sie wpinają w przedlicznikowe a uwierz, że ciężko znaleźć wielu, którzy mają wyobraźnię.

@vanschorst to jest jako przestępstwo a straty to około 15 tysięcy złotych.

@Silikon energa ma podejrzenie i po prostu wpuszczasz ich ludzi do domu/mieszkania.
Na lokalach gminnych nie ma problemu, jak mnie nie chcą wpuścić to idzie formułka "otwórz te drzwi bo ci je #!$%@? a gmina ci za nie nie zapłaci" i każdy po takim czymś
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: rozumiem, że takie zwykłe obejście licznika z wpięciem z powrotem w okolicy tablicy bezpieczników być nie może, więc ludzie robią po prostu jakby dodatkową instalację i np. kilka gniazdek w mieszkaniu mają zasilanych na lewo? Tak jak tutaj ziomek sobie pralkę podłączał?
  • Odpowiedz
  • 228
@wonsz_smieszek wpinasz sie przewodem, licznik masz cały czas włączony aby nabijał światło i telewizor z lodówką ale reszta np grzejniki elektryczne już jedziesz na lewym gniazdku. Rozgałęziasz sobie dowoli. I tak ciągniesz z 5 - 8kW. Tylko amator podłącza sie z pralką. Chałupa ogrzewana piecem, który jest wyłączony a w grzejnikach grzałki plus bojler. W garażu butla z gazem i kuchenka a w domu wstawiona indukcja. Jechał konkretnie.
  • Odpowiedz
Chałupa ogrzewana piecem, który jest wyłączony a w grzejnikach grzałki plus bojler.


@Zarzutkkake: like a boss, ale chyba mu się jednak ta inwestycja nie zwróciła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak się obronił przed najprostszą taktyką wykrycia? Wyłączasz mu wszystkie bezpieczniki za licznikiem i chodzisz po chałupie, szukając, gdzie zostało zasilanie. W zasadzie nawet detektorem na wysokiej czułości można jeździć po ścianach, nigdzie nie powinno być napięcia.
  • Odpowiedz
  • 121
@wonsz_smieszek
@Runo1297
Tutaj detektor sie nie sprawdzi bo w przedlicznikowym masz zasilanie. Jak wyłączysz słup to nie ma nigdzie.
W wielu przypadkach to lewe przyłączę robi się "na gorąco" czyli nie żadne gniazdko na stałe a odkrywasz puszkę i sie wpinasz. Ta puszka została zrobiona podczas remontu a kiedyś było tam przedlicznikowe wkręcane (topik).

Zwykle obrona u takich ludzi wygląda tak, że są spokojni, nie denerwują sie i nie kłócą lub jak
  • Odpowiedz
Tutaj detektor sie nie sprawdzi bo w przedlicznikowym masz zasilanie. Jak wyłączysz słup to nie ma nigdzie.


@Zarzutkkake: pewnie czegoś nie łapię, ale jeżeli wyłączysz wszystkie zabezpieczenia ZA licznikiem (legalnie zasilane obwody), to powinno zostać napięcie w przewodach, puszkach, urządzeniach zasilanych na lewo, sprzed licznika.
  • Odpowiedz