Wpis z mikrobloga

Wczoraj dostałem propozycję na znalezienie upływu prądu. Ktoś na przedwojennych bliźniakach ma lewe przyłączę i mimo wysyłanych już wiele razy kontrolerów nikt nic nie znalazł a prąd ciągle ktoś kradnie, od około dwóch lat. Palnąłem tekstem, że takie rzeczy to od 5000zł w górę inaczej nie chce mi sie z łóżka wstawać.
Niby miał to być żart ale kierownik z energa podał mi rękę i powiedział:
-Skoro tak stawia Pan sprawę to zgadzam sie na te 5 tysi.
Do sprawdzenia 3 domy/6 lokali. Zapytacie, który wybrałem? Ten, w którym wygląda jak w pałacu bo u reszty to w środku jak w chlewie.
Pracę zacząłem o 8:30, teraz mamy 10:16, na miejscu obecna energa i policja a ja zaraz jadę wypisywać fakturę. Podobno było z 15 różnych elektryków i dla nich było to nie do znalezienia xD
Właściciel po wszystkim przyznał sie do tego, że od trzech lat z tego korzysta XDDDD

#czujedobrzeczlowiek #chwalesie #elektryka #energetyka
Zarzutkkake - Wczoraj dostałem propozycję na znalezienie upływu prądu. Ktoś na przedw...

źródło: comment_1603963329Cn7vP99UljeqM7ncPe9zrF.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: nigdy nie mieszkalem w domku, zawsze myslalem ze licznik stoi na wejsciu na posesje a nie juz w samym mieszkaniu, przeciez to sie prosi wryc sie w sciane i sie przed licznikiem podpiąc
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake:
Ja nadal nie rozumiem, czy jak podejrzewałeś to miejsce to musiałeś coś psuć i rozklejać?
Czy one były przyklejone czy nie były (żeby właściciel miał łatwy dostęp)?
Jak się zachowywał właściciel gdy wiedział już, że wpadnie?

Czy pracownicy elektrowni mogą w asyście policji wejść do mieszkania bez nakazu, nawet jeżeli to lokal gminny?
  • Odpowiedz
Na pierwszy i drugi rzut oka nic nie widać. Dosłownie nic. Jednak na korytarzu stała mała drabina co już mi dało do myślenia a w kiblu koło pralki schowany kabel z wtyczką i esem.


@Zarzutkkake: CSI: Elektryk
N.....s - > Na pierwszy i drugi rzut oka nic nie widać. Dosłownie nic. Jednak na kory...
  • Odpowiedz
Ja nadal nie rozumiem, czy jak podejrzewałeś to miejsce to musiałeś coś psuć i rozklejać?


@Hektorrr: Ty. w ogóle zrozumiałeś jak właściciel korzystał z tego podpięcia? Otwierał sobie tą "skrytkę" wpinał tam kabel z gniazdkiem i podłączał sobie sprzęty. Jak była kontrola czy nie potrzebował prądu opinał kabel, zamykał puszkę i zakrywał kamieniem.
  • Odpowiedz
  • 50
@AmokK takich to od razu się łapie. Wchodzi sie na pewnego wtedy.

@defoxe mam trzy wyroki za lewe przyłączenia w zamian za osiągnięcie korzyści finansowych. A tak na poważnie dużo remontów robiłem w starych budach i mniej więcej człowiek kojarzy jak sie kiedyś przewody układało.

@Zerp w starych domach liczniki są w domu, przyłącze ze słupa na strychu i ten prąd aż sie prosi o to by go na lewo ciągnąć.

@
  • Odpowiedz