Wpis z mikrobloga

Wczoraj dostałem propozycję na znalezienie upływu prądu. Ktoś na przedwojennych bliźniakach ma lewe przyłączę i mimo wysyłanych już wiele razy kontrolerów nikt nic nie znalazł a prąd ciągle ktoś kradnie, od około dwóch lat. Palnąłem tekstem, że takie rzeczy to od 5000zł w górę inaczej nie chce mi sie z łóżka wstawać.
Niby miał to być żart ale kierownik z energa podał mi rękę i powiedział:
-Skoro tak stawia Pan sprawę to zgadzam sie na te 5 tysi.
Do sprawdzenia 3 domy/6 lokali. Zapytacie, który wybrałem? Ten, w którym wygląda jak w pałacu bo u reszty to w środku jak w chlewie.
Pracę zacząłem o 8:30, teraz mamy 10:16, na miejscu obecna energa i policja a ja zaraz jadę wypisywać fakturę. Podobno było z 15 różnych elektryków i dla nich było to nie do znalezienia xD
Właściciel po wszystkim przyznał sie do tego, że od trzech lat z tego korzysta XDDDD

#czujedobrzeczlowiek #chwalesie #elektryka #energetyka
Zarzutkkake - Wczoraj dostałem propozycję na znalezienie upływu prądu. Ktoś na przedw...

źródło: comment_1603963329Cn7vP99UljeqM7ncPe9zrF.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • 20
@pirus zwykły ydy 3x2.5 śrubki tam były obecnie luźne i gotowe na podłączenie przewodów. Po znalezieniu takiego czegoś jesteś wypraszany z domu o wkracza policja i zabezpiecza wszystko więc nie ma wtedy mowy o zdjęciach a kiedy wchodzę do takiego domu to nie fotografuje wszystkiego bo nie ma na to czasu.
Potem 10 minut spisania zeznań i gotowe. Policja wpada żeby być jako świadkowie i ja wtedy po sądach nie jestem
  • Odpowiedz
  • 12
@Brylant obecnie kradzież prądu w nowych budownictwach jest ograniczona do minimum. Na etapie budowy i kopania kabla możesz sobie wkopać hehe zapasowy. A jeszcze lepsi są ci, którym nieizolowana linia idzie nad domem i łapią sie jednej fazy.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: No ale zaraz.
Nie wolno miec listwy "gotowej do przylaczenia"?A jak ktos mu tak zostawil (zaklad energetyczny przy wymianie licznika ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) to ma odpowiadac za myslozbrodnie,że mial mozliwosc kradziezy?

Jak mu udowodniono ze pobierał ten prąd nielegalnie?Dopóki ktoś z ZE nie złapie na goracym uczynku (podlaczone urzadzenie) nie ma mowy o kradziezy.
Mysle ze nawet gotowe gniazdko - obecnosc napiecia gdzies
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: świetny wpis, szkoda że dość zdawkowy i wszystkie smaczki czyta się z komentarzy choć są strasznie chaotyczne. I ćoś tam nawet pojąłem (ʘʘ)
Ale za skarby wszystkich księżyców saturna nie potrafię sobie wyobrazić jak się wpina na gorąco przed licznikiem. Toż to powinno człowieka palić do suchej kości ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja bardzos chętnie czytam takie życiówki pisane przez monterów
  • Odpowiedz
  • 13
@6182 wolno mieć, jak najbardziej, jeszcze jak. Ale nikt tego nie ukrywa i takie miejsca są oplombowane. ZE takiego czegoś nie zostawia.
Tomasz Komenda za nic siedział 18 lat więc komu by sie chciało bawić sie w niewinność przy lewym złączu. Na miejscu była policja a jak wiadomo policja nie kłamie i przed sądem są wiarygodni. Więc się tłumacz.

@Dibhala przewody masz izolowane (czasami nawet podwójnie) i nic cię nie
  • Odpowiedz