Wpis z mikrobloga

@CharlesStoker: tak jak pisałem, nie potępiam, dyskutować zawsze warto - pytanie czy nie mamy ważniejszych rzeczy na głowie i czy nie #!$%@? tematu. Wycofanie się z kompromisu aborcyjnego było kroplą przepełniającą czarę goryczy, przy czym nie tylko to jest teraz ważne, nawet zdeklarowani katolicy mają dość arogancji płynącej ze strony władzy. Przydałoby się jedno hasło z którym mogliby się utożsamić wszyscy niezgadzający się z praktykami obecnej władzy. W zasadzie coś z
  • Odpowiedz
@noitakto: Za takie właśnie wypowiedzi nienawidzę środowisk skrajnie lewicowych i nie potrafię z nimi iść pod rękę. Jak równać to jedynie w jednym słusznym kierunku, resztę postulatów zgnoić. Od pisu się niczym nie różnicie. Znowu zmiana warty. Szkoda, że żadnej partii centrowej nie ma w tym #!$%@?łku.
  • Odpowiedz
@unfolding: No fakt, dobra centrowa partia to byłby piękny okład na ten biedny, obity przez wszystkich kraj. Ale tu jest Polska. Do polityki nie idzie się, żeby coś zmienić.
  • Odpowiedz
@CharlesStoker: Pierwszą emocją jaka pojawi się u kobiety na hasło 'Piekło mężczyzn' (zwłaszcza w obecnej sytuacji) będzie zdziwienie, które szybko przejdzie w zwykłe obrzydzenie i pogarda do osobnika, który to wymyślił. Mam nadzieję, że pomogłem.
  • Odpowiedz
To nie czas na coś takiego? Co to za debilna firemka która znęca się psychicznie nad własnymi pracownicami? Wykopki, wystalkujcie go.
  • Odpowiedz
@CharlesStoker: ale o co Ci chodzi, JESTEŚ FACETEM (można wyżywać się psychicznie, można stosować agresję pasywną, w statystykach sugerujących patriarchat mówi się o najbogatszych FACETACH [kiedy Ty sam pracujesz na niskopłatnym MĘSKIM stanowisku). JESTEŚ FACETEM. NIE MASZ PRAW. JAK W AUCIE JEST MIEJSCE NA CZTERY OSOBY, A Z DWÓCH FACETÓW JEDEN JEST KIEROWCĄ, TO WRACASZ Z BUTA, BO WIESZ, JESTEŚ FACETEM.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CharlesStoker: #!$%@? mnie, bo dla słusznych parafrazując czyjeś protesty czy wyśmiewając problemy znajdujesz tylko przeciwników. Chcę żeby była prawna aborcja czy równy wiek emerytalny, zgodzi się na to większość osób z protestu kobiet, po #!$%@? więc starasz się robić inbe która temu zaszkodzi?
  • Odpowiedz
  • 0
@Odczuwam_Dysonans Problemem wydaje się być brak opcji na długofalową politykę. Jak zawsze przy protestach ważne jest tu i teraz. Tylko jak życzenie tysięcy protestujących się spełni (zupełnie hipotetycznie) i partia rządząca odejdzie od władzy, to co wtedy? Jaką mamy alternatywę? Bo obawiam się, że jak zawsze miotamy się pomiędzy skrajnościami. I może się okazać, że zamiast memicznego "Bynajmniej na bombelki dali", będziemy mieli "Bynajmniej mozna usunąć".

Niestety ja osobiście nie widzę alternatywy,
  • Odpowiedz
@Szalom: kolego ja nie krytykuję tego, że mężczyźni o coś walczą, tylko o to że tego nie robią, a płaczą. Temat protestów dotyczy nas wszystkich i byłoby miło, gdyby mężczyźni nie upatrywali swojej krzywdy w "feministkach" bo wychodzi na to że wymagają od nich walki także o ich dobrostan albo oskarżają że to wina kobiet jakie mają prawo a jest na odwrót. Jestem za aborcją prawną ale to nie wina kobiety
  • Odpowiedz
@nika_blue

trzeba uważać żeby nie stworzyć jakiejś patologii prawnej, czyli np. wszystkie patusy sobie zrobią aborcję prawną jak się skoczy 500+, albo fanatycy religijnii będą płodzić dzieci na lewo i je "abortować prawnie" bo "można, bo by Bóg inaczej świat stworzył". Albo Orkarki sobie będą robić dzieci Julkom i elo, bo "aborcja prawna" więc nie trzeba tracić hajsu na gumki.


Wybacz, ale to jest argument tego samego kalibru jak ten od prolajferów,
  • Odpowiedz
  • 0
@xhxhx Ale, przynajmniej ja, nie upatruję winy w kobietach. Prawa wyborcze kobiety i mężczyźni mają w Polsce od wielu lat. Nie rozumiem zdania, że to nie wina kobiety, że zaszła w ciążę. Czyli, że przez sen, czy z gwałtu? Bo ja widzę tutaj przynajmniej współudział :)

I przecież wyżej padały konkretne postulaty. Solidarne i zdecydowanie bliższe sprawiedliwości niż obecne rozwiązania.

@bylem_bordo No właśnie, faceci jak się odezwą innym głosem niż poparcie kobiet,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patatier: nie do końca, są kraje z legalną aborcją gdzie można zobaczyć jakie są tego efekty. Krajów z legalną aborcją prawną nie ma, bo jest to coś co może mieć właśnie opłakane skutki. Głównie aborcji prawnej chcą alimenciarze, ale to i tak nie zmieniłoby nic w ich sytuacji. Jedynie otworzyło by furtkę dla lekkomyślnych facetów na płodzenie dzieci bez konsekwencji, co trochę nie ma sensu, bo tymi dziećmi będą musieli się
  • Odpowiedz
@CharlesStoker: ale odpisujesz mi na wypowiedź która powstała już po tym jak niektórzy wyjaśnili o co chodzi w tych "postulatach". Tak oczywiście chodzi mi o to że to sprawa obydwojga zainteresowanych, z tym że kobieta ponosi większy koszt ze względu na to jak to jest zaprojektowane i nie może też się po prostu odciąć od problemu. Dlatego trzeba to przemyśleć systemowo. Jak zwykle większość z tego sprowadza się w pierwszej kolejności
  • Odpowiedz