Wpis z mikrobloga

@CharlesStoker: Nie rozumiem... Szefowi swojemu protestujecie? Ja sie nie dziwie ze sytuacja wyglada jak wyglada skoro ten meski protest to wywieszenie kartki na drzwiach w pracy XD
  • Odpowiedz
Aborcja prawna brzmi spoko w teorii, ale to nie jest spór ojciec vs matka, tylko ojciec vs nienarodzone dziecko.


@nika_blue: Tak samo jak fizyczna aborcja, prawda? To nie jest z reguły konflikt matka vs ojciec, tylko matka, vs nienarodzone dziecko. A do tego w tym przypadku matka pozbawia dziecko życia a nie tylko pieniędzy.
  • Odpowiedz
żyjący w poczuciu krzywdy


@noitakto: kurczę, a ja myślałem, że skoro kobiety na emeryturze spędzają ~22 lata a mężczyźni ~7-8 to jest namacalny przykład na #!$%@? mężczyzn praktycznie niespotykane w żadnym innym kraju. Ale ty mi wyjaśniłeś, że po prostu żyję w poczuciu krzywdy
  • Odpowiedz
@CharlesStoker: rozumiem że nie miałeś złych intencji, jednak nie dziwię się że zostałeś tutaj skrytykowany. Chociaż sam ruch BLM, szczególnie w formie którą przybrały tamte protesty, jest dla mnie bardziej szkodliwy niż działa na korzyść zainteresowanych, tak rozumiem jak co poniektórzy oburzali się na hasła typu "gay lives matters", "white lives matters" czy "all lives matters" jako umniejszające samej sprawie. Podobnie jest tutaj, możemy mówić o "piekle mężczyzn", albo iść dalej
  • Odpowiedz
  • 2
@adfgx Akurat szefa nie ma. I to nie jest stricte protest a zwrócenie uwagi na pewne problemy i rozpoczęcie dyskusji.

@marc1027 Niestety, pracę zdalną mają tylko koleżanki, my ze względu na charakter obowiązków nie mamy takiej możliwości.

@Odczuwam_Dysonans Zgadzam się z Tobą i dziękuję za długą i merytoryczną wypowiedź. A co do pytania, czy nawiązanie do hasła "piekło kobiet" jest właściwe - ciężko jednoznacznie określić. Osobiście byłbym za tym, żeby wszystkie tego
  • Odpowiedz
@CharlesStoker: Myslisz ze masz jakiekolwiek szanse uzyskac prawo do aborcji prawnej w kraju, w ktorym zycie plodu bez mozgu jest warte wiecej od zycia doroslej kobiety? Pomoge - nie. Wiec co, jakbyscie sie tak przestali zachowywac jak obrazone dzieci i zajeli sie tym co teraz faktycznie sie #!$%@?? Narazie jedyne co chcesz zrobic to sprowokowac kolezanki, ktore wlasnie sie dowiedzialy ze w tym kraju nikt nie bedzie dbal o ich zycie
  • Odpowiedz
  • 0
@adfgx Chciałbym tylko przypomnieć, że jest to jeden z kilku postulatów. Oczywiście wątpliwe, że to cokolwiek zmieni, ale nad każdym warto się zastanowić i być może coś zmienić. Chociażby w świadomości szerszego grona osób.
  • Odpowiedz