Wpis z mikrobloga

@gnt_1: no tak, ale na razie każda aborcja jest nielegalna, więc kobieta jest zmuszana rodzić, a facet miałby sobie powiedzieć elo? Nawet jakby wrócił "kompromis", to i tak kobieta nie może w nim zrezygnować z dziecka dobrowolnie. Dopiero jakby była dostępna legalna aborcja na życzenie to można rozmawiać o aborcji prawnej, dlatego najpierw trzeba walczyć o to pierwsze. Inna sprawa, że aborcja prawna powinna być w takim razie i dla
  • Odpowiedz
Piekło kobiet:
z----------y dzień w dzień na protestach, drzemy mordy, naczelnik wygłasza orędzie

Piekło mężczyzn:
Zawiesiłem kartkę na drzwiach od kibla
  • Odpowiedz
nie widzę powodu aby kobiety również nie powiedziały chłopaki macie rację jesteśmy z wami xd


@gnt_1: Ja też nie ale nie teraz. To jak robić zareczyny na czyimś ślubie. Najpierw jedno, potem drugie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@nika_blue: zgadzam się z tym że aborcja prawna powinna być w momencie wprowadzenia aborcji biologicznej na życzenie i uważam że aborcja na życzenie powinna oczywiście istnieć. Nie zgadzam się z tym że aborcja prawna byłaby furtką dla dzieciorobow bo to nieprawda. S--s to nie jest zabawa dla jednej osoby i jeżeli idziesz do łóżka z chłopem i godzisz się na to że lecicie bez anty no to automatycznie godzisz się
  • Odpowiedz
  • 3
@nika_blue Brawo za konstruktywny wpis. Jak już pisałem - nie jestem autorem postulatów. Chodziło mi o rozpoczęcie dyskusji na wymienione tematy i chyba się udało. Oczywiście zachęcam do weryfikowania danych oraz źródeł z których pochodzą. Można dojść do ciekawych wniosków.

Co do aborcji, przy tej tradycyjnej tak samo można powiedzieć, że to jest spór kobieta - nienarodzone dziecko i czy zamiast je usuwać nie warto zaczekać na jego własne zdanie. Pomijając skrajne przypadki. Uważam, że głos w sprawie dziecka powinni mieć solidarnie oboje z rodziców, bo każde z nich będzie korzystało z praw i obowiązków dotyczących rodzicielstwa. I wszystkie Twoje uwagi są jak najbardziej słuszne.

Nie zgadzam się jednak z tym, że jedynie kobiety niosą ciężar nieodpłatnych peac i opieki. Tak może było kiedyś obecnie ten model bardzo się zmieni i czy właściwym jest karanie np. samotnych ojców wychowujących niepełnosprawne dziecko póżniejszym uzyskaniem praw do emerytury?
  • Odpowiedz
@nika_blue: właśnie nie bardzo rozumiem jaka to jest różnica między sterylizacją a wazektomią w związku mężczyzny i kobiety, mogłabyś mnie oświecić? Jak mężczyzna będzie miał wazektomię urodzi się w nim więcej dzieci niż jak kobieta się wysterylizuje? XD
  • Odpowiedz
@svr_: i co ten zrzeknięty gówniak się rozpłynie w powietrzu? Nie, po prostu facet się zrzeknie swojej odpowiedzialności i przerzuci ją na innych, dokładnie tak jak to robią niepłacący alimenciarze. Samotne matki bez alimentów pobierają więcej świadczeń niż te z alimentami. Więc to jest tylko i wyłącznie przerzucanie swojej odpowiedzialności na innych. Jak kobieta zrobi aborcję to dzieciaka nie ma, nikt nie musi płacić za jego edukacje, opiekę zdrowotną czy
  • Odpowiedz