Wpis z mikrobloga

Kościół to nie tylko budynek i księża, ale wspólnota stworzona wokół jakiejś idei i ta wspólnota właśnie broni swojej idei.


@bn1776: jakiej idei? polski kościół i katolicy są głównie zbudowani wokół idei nienawiści do wszelkiej odmienności
@piupiulaserem: Sorry, ale nie zgodzę się. Mówię w tym momencie na podstawie moich znajomych, którzy łażą na mecze- większość z nich głosowała na konfederację i tyle. A nie zaprzeczysz chyba, że konfederacja jest z zasady przeciwna aborcji i wyrok TK przyjęła z radością w pierwszej reakcji
Jak się oczyszczą z czarnych owiec i nie będę kryć pedofili w swoich szeragach to nie ma problemu. Problem to jest teraz bo są ponad prawem


@Gryllen: Z tym jak najbardziej się zgadzam.

do tego organizują innym życie wedle tego w co wierzą.


@Gryllen: Tu natomiast mam mały zgrzyt - myślę, że musi nastąpić powrót do kompromisu z 1993 roku.
@mroznykasztan: Ale ja się z Tobą zgadzam. Kompromis jaki był taki był. Ale dawał realną szansę na uniknięcię tragedii związanej z urodzeniem nieuleczalnie chorego dziecka. Nie wyobrażam sobie jakim trzeba być prymitywnym i zapatrzonym w siebie żeby skazywać na tą traumę kogoś innego. Akurat tak się tragicznie składa, że mój nienarodzony syn tez był nieuleczalnie chory i dokonaliśmy z żoną aborski korzystając z kompromisu. I teraz nie wyobrażam sobie żeby ktoś
@In_thrust_we_trust: oduczysz się może argumentowania ad personam? Obrażanie ludzi w necie jest już passe.

Tak kompromis istniał, jednak grupa ludzi zdecydowała o tym żeby go zniszczyć.

Teraz zastanów się co nimi kierowało.

Zapoznałem się z sondażami i z przykrością muszę stwierdzić że ogromna grupa ludzi uważa że kobiety powinny rodzić chore dzieci, nawet gdy ciąża zagraża życiu dziecka i kobiety.

No i to właśnie wynika z odwiecznych tradycji, według których kobiety
@MilionoweMultikonto:

No i to właśnie wynika z odwiecznych tradycji, według których kobiety są narzędziem Boga i mężczyzn do podtrzymywania rodów.


No wlasnie nie, aborcja istniala od zawsze i dyskusja o tym kiedy zaczyna sie czloweik tez istnieje od zawsze. W Polsce z wyrokiem nie zgadza sie 80% Polakow, czyli znakomita wiekszosc konserwatystow i katolikow sie z nim nie zgadza.

Tradycjanto cos co obowiazuje, a nie jakas skrajna grupa, zrozum to.
Obowiazywala
wiec to nalezy uznac tradycja, a nie obalenie tej tradycji.


@In_thrust_we_trust: są starsze i nowsze tradycje, to nie jest kwestia uznania mojego czy Twojego, tylko tego co dana rodzina czy grupa uznaje za tradycję

Tradycjanto cos co obowiazuje, a nie jakas skrajna grupa, zrozum to.


No to jest sprzeczne z faktami, bo istnieją chociażby w kraju mniejszość które mają swoje skrajnie odbiegające od normy tradycje i dopóki nie krzywdzą innych i
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vin42: bzdur? Tradycja jest taka że robicie co ksiądz każe z ambony. Kazał głosować na PiS - głosowaliście.

@MilionoweMultikonto: ale nie mów do mnie w liczbie mnogiej, jakieś pozostałości po okupacji ZSRR? Ja nie chodzę do kościoła także nie do mnie z tym tematem jeśli do mnie pisałeś