Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wczoraj wjechał mi facet skuterem (piździk pięćdziesiątka) w auto (Vectra C kombi), policja wezwana na miejsce, oczywiście stwierdzenie jego winy, zgłosiłem szkodę z jego polisy.
Szkody w aucie to pogięta antena z podstawą, dwa wgniecenia w tylnej klapie u góry większe bo gość przywalił kaskiem w dolnej części mniejsze, siłę uderzenia w głównej mierze przyjął hak ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dostałem propozycję ugody na 1200 zł i się w sumie zastanawiam czy nie przyjąć.
Orientuje się może ktoś ile by kosztowało wyciągnięcie tego co na zdjęciu?

#auta #samochody #kolizja #oc #ubezpieczenia #mechanikasamochodowa #blacharstwo #likwidacaszkody
sins - Wczoraj wjechał mi facet skuterem (piździk pięćdziesiątka) w auto (Vectra C ko...

źródło: comment_1603814143JRStbUtECdpMXLfsfQvCUf.jpg

Pobierz
  • 23
@sins: jak samochod dziala, nie spieszy Ci sie, komornik nie zaglada przez okna, to cisnij ile sie da. co Ci szkodzi dostac wiecej ? :D a skad wiesz czy hak podlogi nie wygial ? ;) po cos to ubezpiczenie jest, jak Ci hajs zbedny to ja nadmiar wezme :D
@sins: zadzwoń do aso i niech wycenią nową klapę w kolorze lub bez koloru oraz zadzwoń wtedy do lakiernika i zapytaj ile kosztuje malowanie klapy tył (wewnątrz też) i przełożenie szyby. Myślę, że więcej od nich wyciśniesz. Pamiętaj, że warunkiem przyjęcia takiego odszkodowania jest pokrycie nimi kosztów które przywrócą samochoód do stanu sprzed zdarzenia.

Pewnie za łopla mało płacą, ale tak z 10 lat temu miałem mercedesa który w ciągu 2
@sins: aha i raz mi się też gość zatrzymał na haku. Dostałem 200zł na "nową kulę" ale odwołałem się, stwierdzając, że hak to kluczowy element bezpieczeńśtwa jeśli chodzi o poruszanie się po drodze z przyczepą i nie interesuje mnie nowa kula, lecz cały hak + zapłata za robociznę i jego wymianę. Następnie dałem zapytanie do firmy co montuje haki ile taki hak kosztuje i robocizna (na papierze to i oni wycenili
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blackmilk: @teperkov: no to odpowiedź z ASO:
Jeśli chodzi o klapę bagażnika - nie jest już produkowana, nie da się jej zamówić.
Natomiast koszt anteny z montażem to 935,73 zł (antena-214,61zł, podstawa-721,12zł, montaż-180,81zł).
Coś mi się matematyka nie zgadza ale #!$%@? xD
Byłem u mechanika na oględzinach hak/podłoga, jest w porządku.
W piątek będę jechał do lakiernika odnośnie kosztorysu na klapę dziś już nie ogarnę a jutro cały dzień w
@sins: poczytaj jak się pisze odwołania (znajdziesz na necie). W odwołaniu musisz już od razu ująć, że swoich praw będziesz domagał się na drodze sądowej + niezależny rzeczoznawca lub biegły sądowy. Możesz też sprawę oddać do tych co zajmują się odszkodowaniami, ale odradzam (za dużo sobie liczą) choć... kumpel miał stłuczkę przy nowym fiacie ducato, wycenili mu naprawę na 8k (choć to i tak dużo bo były uszkodzone pierdoły) to kumpel
@sins: Ty nie masz jechać do mechanika i sprawdzać podłogi, Ty masz się bać że jest pogięta, nie znasz się, ale wiesz ze jak się w hak wjedzie to straty mgła być poważne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blackmilk: na takie rz czy nie mam czasu i chęci za bardzo, wolał bym teraz od nich jak najwięcej kasy na naprawę wyciągnąć.
@teperkov:
No i w sumie byłem dziś u lakiernika, dochodzi dach do malowania, klapa 700 PLN dach 300 PLN jakbym chciał robić.
Odrzuciłem tą propozycję na 1200 PLN, dorzuciłem zdjęcia dachu i poprosiłem o kosztorys ubezpieczyciela.
Razem; klapa, dach i antena proponują 2200 PLN.
Nie podoba mi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@teperkov: może i faktycznie można by jeszcze pokrzyczeć o więcej pieniędzy ale face już coś o robieniu na faktury mówi, a to już bym wolał likwidować szkodę u nich, a tak wezmę 2200, zrobię to może za 1500 z ta anteną i mi może coś kasy zostanie na nowe okulary co mi dzieciaki połamały xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sins: albo w sumie może pozostałe usterki lakiernicze bym może od razu porobił, bo mi schodzi lakier z maski, normalnie już prawie mapa Grecji wyszła.