Wpis z mikrobloga

@NaczelnyWoody: A tu się zgadzamy. Jeśli sytuacja gospodarcza będzie stale się pogarszać, to tematy światopoglądowe nie zdołają tego przykryć. Przynajmniej taką mam nadzieję, bo nie mogę jednak wykluczyć, że głodny lud jeszcze bardziej zaangażuje się w igrzyska. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Różnica polega na tym, że w Polsce nie ma monopolu informacyjnego.


@to_po_prostu_ja: Media publiczne przejęte. Prywatne zastraszone. Pozostaje TVN, którego USA broni niczym RWE.
Nie jesteśmy jeszcze w sytuacji Białorusi, ale do wyborów jeszcze 3 lata. Partia pracuje nad tym.
Już teraz ogłosiła zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób.
  • Odpowiedz
@void1984: Które to media są niby takie zastraszone? Wprost, Newsweek, Polityka, DGP, Rzepa, Fakt, WP, Onet, Interia, RMF, Zet, TOKFM? Daj spokój. Dziś raczej do dobrego tonu należy krytyka, a raczej wulgarne plucie, na rząd.

Zakaz zgromadzeń , przy 16 tys/ dobę i pierwszych ofiarach braku respiratorów, to była - chyba przyznasz - tylko kwestia czasu.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Nie to, żebym robił z Kaczyńskiego jakiegoś demiurga, ale wydaje mi się, że całkiem sprawnie ogarnia zarówno sprawy partyjne, jak i państwowe. Wszystkie wygrane z rzędu wybory wskazują na dość sprawnego polityka. Jeśli uznamy, że to głupiec, to kim w takim razie są ci, którzy z nim ciągle przegrywają?
Inna rzecz, że zbyt długie sprawowanie władzy powoduje degenerację myślenia - to jest to właśnie, co nazwałeś oderwaniem od realiów.
  • Odpowiedz
@to_po_prostu_ja: Ale zadaj sobie pytanie - kto na niego głosuje?
Wieś, ciemnota (nie chcę tutaj nikogo obrażać ale chyba każdy zgodzi się ze mną, że na wsi dominują głównie osoby starsze o bardzo niskim wykształceniu i pojęciu o świecie) Trafił w ten elektorat i tyle ¯\_(ツ)_/¯
Zobacz sobie przekaz medialny w TVPiS - chyba zgodzisz się ze mną że to nie jest przekaz skierowany dla inteligentnych ludzi
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Sorki za źródło, ale wyskoczyło pierwsze. Także różnica wśród os z wyższym wcale nie jest jakaś znacząca. Po prostu PiS wygrywa we wszystkich innych grupach zdecydowanie, a tu nieznacznie przegrywa. Myślę, że popełniasz błąd psychologiczny deprecjonowania osób o odmiennych poglądach. Ludzie głosowali na PiS z bardzo różnych przyczyn - wcale nie musi to oznaczać, że są głupsi.
t.....a - @NaczelnyWoody: Sorki za źródło, ale wyskoczyło pierwsze. Także różnica wśr...

źródło: comment_1603823424R7Hqv8IClkLwT8rFYusHNB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Proszę Cię, 6,7 punktu procentowego to nie jest przepaść. A powody myślę są różne. Ideolo, kwestie gospodarcze, niechęć do PO, etc. Dla mnie to był wybór na miarę historycznego rozstrzygnięcia, czy idziemy z Niemcami, czy z USA. To jak siedemnastowieczna wojna Sasa i Lasa (gdzie o koronie Polski zadecydowali Szwedzi i Rosjanie). Dla mnie rozwój jako satelita Niemiec skazuje nas na peryferyjność w stosunku do Niemiec, a peryferyjność wobec
  • Odpowiedz
@to_po_prostu_ja: USA jest daleko od nas więc traktuje nas instrumentalnie - dla mnie to wystarczający powód do tego aby za USA nie iść i zdecydowanie lepiej iść z Niemcami budując wspólną Europę i w przyszłości jedno państwo.
Co do nagrań u Sowy - sprawa jest zagmatwana a prawdę poznamy dopiero za 100 lat, ale obstawiam że wywiad dowolnego państwa które nie życzy sobie budowy silnej i jednej Europy
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: A dla mnie Niemcy zamykają nam choćby szansę na awans do wyższej ligi, a USA - jeśli to bedzie dla nich korzystnę - mogą nas wywindować do roli małej przeciwwagi dla Niemiec. Ale przyznaję za Bartosiakiem, że to ryzykowna gra - w sytuacji odwrócenia sojuszy będziemy znowu młóceni przez wielkich sąsiadów.¯\_(ツ)_/¯
Musze lecieć, cześć.
  • Odpowiedz
A dla mnie Niemcy zamykają nam choćby szansę na awans do wyższej ligi, a USA - jeśli to bedzie dla nich korzystnę - mogą nas wywindować do roli małej przeciwwagi dla Niemiec


@to_po_prostu_ja: O właśnie, chcą nas antagonizować z sąsiadem, a ja natomiast wolę z sąsiadem współpracować
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: tylko znowu wracamy do starego z którego też nie byliśmy zadowoleni. I tak od 20 lat na zmianę te same mordy. Ale pis trzeba odsunąć, bo zrujnują ten kraj gospodarczo. Przez nich dużo inwestycji przechodzi nam koło nosa.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: no jak rządziło PO, to nie wiedziałem że kiedyś będę zachwalał ich rządy, kiedykolwiek xD Tak PIS przesuneło granice absurdu i propagandy, że nigdy, ale to nigdy w życiu na nich nie zagłosuje.

A JAK MNIE SŁYSZYSZ BOŻU TAM TO ZAJEB MNIE JAK BEDE SZEDŁ DO URNY NA NICH ZAGŁOSOWAĆ.

Amen.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Ale mnie w-----a takie infantylne p---------e i przyklask gawiedzi do takiego komentarza. Za trzy lata, przy wyborach 90% tych co tu teraz w podniosłej atmosferze, wielce oburzonych komentujących/pulsujących wykopków będą mieli w dupie pójście na wybory.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: no wlasnie geniusz PiS polega na tym ze tozwalili kraj tak bardzo ze do konca pandemii nikt nie bedzie chcial przejac wladzy tylko ich kopac po kostkach z pozycji opozycji i zbierac dowody na czas po przyszkych wyborach i dopiero zrobic polowanie na czarownice. Przejmowanie teraz wladzy to strzal w kolano bo zbliza sie czas bardzo niepolitycznych decyzji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaczelnyWoody: Na 99% pis zrzeknie się władzy wcześniej. Pozostają jedynie wybory korespondencyjne, a wszyscy wiemy jak to w wykonaniu polskim wygląda..
  • Odpowiedz
Które to media są niby takie zastraszone? Wprost, Newsweek, Polityka, DGP, Rzepa, Fakt, WP, Onet, Interia, RMF, Zet, TOKFM? Daj spokój. Dziś raczej do dobrego tonu należy krytyka, a raczej wulgarne plucie, na rząd.

@to_po_prostu_ja: Choćby Polsat. Patrz ile razy partia chciała zablokować TVN.

Zakaz zgromadzeń , przy 16 tys/ dobę i pierwszych ofiarach braku respiratorów, to była - chyba przyznasz - tylko kwestia czasu.

Dziwny zbieg okoliczności - zakaz
  • Odpowiedz