Wpis z mikrobloga

Jako, że głosowałem na konfederacje w wyborach do parlamentu a dziś popieram strajk kobiet, chciałbym napisać dlaczego wtedy oddałem na nich głos i zrobię to ponownie.

1. Nie ma w Polsce innej partii, która mówi o obniżce podatków i likwidacji socjali.
2. Tematy jak aborcja czy lgbt są wg mnie marginalne i dotyczą niewielkiej części społeczeństwa.

#konfederacja #protest
  • 84
  • Odpowiedz
1. Nie ma w Polsce innej partii, która mówi o obniżce podatków i likwidacji socjali.

Wszystkie o tym mówią (no może po za razem)

2. Tematy jak aborcja czy lgbt są wg mnie marginalne i dotyczą niewielkiej części społeczeństwa.

No akurat aborcja dotyczyć może każdego polaka, lub mogła dotyczyć wcześniej

@shaunblack:
  • Odpowiedz
@shaunblack: słusznie inni wytykają, że ruch pod nazwą Konfederacja został pozbawiony argumentu liberalnej ideologii gospodarczej i chęci działania w tym kierunku ze względu na przewagę nacjonalistów i zamordystów w tej partii. Mówienie o podatkach to trochę mało, kiedy robi się co innego, a w szczególności kiedy sam lider i twarz partii jest socjalistą.

Konfederacja z tym populistycznym zamiłowaniem do niskich podatków brzmi jak fajna partia w okresie normalnych rządów, która pokazuje
  • Odpowiedz
Tematy jak aborcja czy lgbt są wg mnie marginalne i dotyczą niewielkiej części społeczeństwa


@shaunblack: i właśnie dlatego konfederacja podpisuje się pod wnioskiem o "sprawdzenie" legalności ustawy, w momencie kiedy #!$%@? covid i mogliby swoimi super ultra kapitalistycznymi mózgami wymyślić chociażby plan ratowania gospodarki inny niż braunowe "maseczki to grzbica płuc, kupujcie moją książke fałszywa pandemia". Jest to tak marginalne, że po prostu nie ma się co tym zajmować. Szkoda że
  • Odpowiedz
@ludwikVwazon: A konfa niby czym się różni? Przecież oni też tylko mówią. Podobnie jak pozostali. Czy by obniżyli to byśmy się przekonali dopiero. I znów Ci napiszę. Po za razem wszystkie partie mówiły o obniżkach, a na pewno żadna partia po za razem nie deklaruje podwyżek.
  • Odpowiedz
Po prostu wg mnie mają dobry program w kwestiach dla mnie najbardziej istotnych.


@shaunblack: ale przecież oni nie mają programu gospodarczego. Czy o jakimś innym programie mówiłeś?
falouu - > Po prostu wg mnie mają dobry program w kwestiach dla mnie najbardziej isto...
  • Odpowiedz
@shaunblack: Nie zgadzam się z tobą, nie jestem fanem Konfederacji, uważam że się mylisz, i że propozycje Konfy dla gospodarki to czysty populizm, ale szanuję Cię za to, że przynajmniej nie udajesz, że jesteś zaskoczony stanowiskiem Konfy w temacie aborcji.

W przeciwieństwie do pozostałych frajerów, którzy teraz drą tu szaty i zbierają setki plusów, bo oni biedni nie wiedzieli, że Konfederacja ma zaostrzenie prawa aborcyjnego w programie, a Mentzen opublikował w
  • Odpowiedz
@shaunblack: a wiesz, że jestes w malym procencie, ktory popera konfederacje ? Przez co jak wchodza do sejmu to ci nie obniza podatku bo po prostu nie mają takiej sily w glosach. Ale jak dochodzi do glosowania w sprawach kosciolkowych to zawsze to popra. Wiec tyle z tej twojej konfederacji w sejmie, ze robia katoliban z polski, biora za to dobry hajs i jeszcze w swiat idzie informacja jakich politykow sobie
  • Odpowiedz
@shaunblack: Za to jak aborcja będzie Cię dotyczyć, to Twoje życie zmieni się o 180 stopni. Całe #!$%@? życie poświęcisz na opiekę nad jednym dzieckiem.
  • Odpowiedz
Za to jak aborcja będzie Cię dotyczyć, to Twoje życie zmieni się o 180 stopni.


@kub54: pojedzie na Słowację i po problemie

@shaunblack: niektórzy nie potrafią na chłodno skalkulować co się bardziej opłaca tylko dają się ponosić emocjom. Ja zawsze powtarzam, że lepiej raz w życiu pojechać na Słowację niż całe życie być biednym. Ale nie do każdego to trafia. Widzą to dokładnie odwrotnie i mają takie prawo ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@shaunblack: Sorry ja z podobnych powodów popierałem partie Korwina ale odkąd połączyli się z narodowcami to nie są oni w żaden sposób liberalni gospodarczo. Punkt 1 jest nieaktualny.
  • Odpowiedz
jak aborcja czy lgbt są wg mnie marginalne i dotyczą niewielkiej części społeczeństwa.


@shaunblack: xD skromne 50%populacji nie mówiąc o tym, że płód zazwyczaj jest dziełem kobiety i mężczyzny a chore dziecko teoretycznie dwoje rodziców xD marginalna sprawa xD
  • Odpowiedz
@shaunblack: To samo, głosowałem na Dziambora i boli jak on teraz fikołki robi w sprawie tej aborcji. Zastanawiam się czemu na polskiej scenie politycznej nie ma prawdziwej wolnościowej partii. Czyli wolność gospodarcza i wolność społeczna (aborcja, eutanazja, narkotyki, opadatkowana prostytucja i dostęp do broni palnej, chcesz adoptować dzieci adoptuj itp itd wszystko wolne, nie chcesz to nie korzystasz)
  • Odpowiedz
Jako, że głosowałem na konfederacje w wyborach do parlamentu a dziś popieram strajk kobiet, chciałbym napisać dlaczego wtedy oddałem na nich głos i zrobię to ponownie.


@shaunblack: To było "modne" jak były AMA z kandydatami poszczególnych partii na wykopie, słaby bait 2/10 bo odpisałem.
  • Odpowiedz