Wpis z mikrobloga

Jako, że głosowałem na konfederacje w wyborach do parlamentu a dziś popieram strajk kobiet, chciałbym napisać dlaczego wtedy oddałem na nich głos i zrobię to ponownie.

1. Nie ma w Polsce innej partii, która mówi o obniżce podatków i likwidacji socjali.
2. Tematy jak aborcja czy lgbt są wg mnie marginalne i dotyczą niewielkiej części społeczeństwa.

#konfederacja #protest
  • 84
  • Odpowiedz
@10129 W sumie to czemu tylko kobiety mają mieć prawo decyzji? Co w sytuacjach w stylu: wiadomo, że dziecko urodzi się z tak poważną wadą, że jego życie będzie ciągłym cierpieniem, matka nie zgadza się na aborcje a ojciec tak? Czy przez decyzje matki fanatyczki dziecko ma cierpieć całe życie?
  • Odpowiedz
@Antoni_Kosiba: ale ja nie twierdzę że nie ma problemu. Też bym wolał żeby żyć w kraju gdzie jednocześnie można legalnie wykonać aborcję i są niskie podatki. Ale z dwojga złego wybieram to drugie dopóki nikt nie wsadza do więzienia za wykonanie aborcji poza granicami kraju.

To jak masz problem z podatkami to jedz tam gdzie ci bedzie się żyło lepiej.


to jest debilny argument, porównujesz wyjazd z kraju na całe życie
  • Odpowiedz
@Piranie: bo to by wymagało przeprowadzenia inwazyjnej operacji na matce bez jej zgody. jak to sobie wyobrażasz?
to już by mocno wadziło w prawa człowieka.
  • Odpowiedz
@shaunblack: @shaunblack:

Tematy jak aborcja czy lgbt są wg mnie marginalne i dotyczą niewielkiej części społeczeństwa.


LGBT to jakies 2 miliony osób w polsce, a aborcja fotyczy każdej kobiety w wieku rozrodczym i poniżej czyli pewnie kolejne 10mln osób. Doliczmy jeszcze mężczyzn którzy również poniszą konsekwencje aborcji i już masz niemal połowe społeczestwa.
  • Odpowiedz
@10129 Okej. Tu się pomyliłem przyznaje ci racje. A co w takiej sytuacj: facet dowiedział się, że kobieta jest z nim w ciąży. Rozstali się jak była w powiedzmy 5 tygodniu. (do 9 tygodnia ciąży można wykonać aborcje famakologiczną) To czy facet powinien mieć prawo rówież zdecydować by dokonać aborcji, nawet w sytacji gdy nic nie wskazuje na to by dziecko było chore?
  • Odpowiedz
raz, że to marginalny problem


@Antoni_Kosiba: nie powiedziałem tak

dwa że każdy z chcecia bedzie jezdził za granice


@Antoni_Kosiba: również tak nie powiedziałem

Weź kilka głębokich oddechów i zrozum w końcu, że się z Tobą w 100% zgadzam. Po prostu na chłodno kalkuluję, że bycie zmuszonym do jednej wycieczki za południową granicę w ciągu całego życia jest dużo mniejszym problemem niż to, że miesiąc w miesiąc państwo pod groźbą przemocy
  • Odpowiedz
To czy facet powinien mieć prawo rówież zdecydować by dokonać aborcji


@Piranie: ale to w sumie jest taka sama sytuacja -choroba?

czysto moralnie uważam, że wraz z zrzeczeniem się wszelkich praw do dziecka (czy tam jak to nazywają, prawną aborcją) nie powinno się musieć płacić alimentów ale to nie jest realne. znaczy się jest ale wtedy państwo by musiało te alimenty wypłacać rodzicowi który pozostaje z dzieckiem dla dobra samego dziecka.
  • Odpowiedz
  • 0
@shaunblack Wiem, że to jest na ogół trudno zrozumieć, ale wybory to wcale nie jest festiwal "kto się ze mną najbardziej pokrywa w poglądach ma mój głos", latarnik wyborczy i jazda. Jest też taka składowa jak zaufanie czy też ocena trwałości kandydatów i ugrupowań w deklaracjach. Rządzenie okazuje się bowiem znacznie trudniejsze niż wyborcze deklaracje, zwłaszcza jeśli rządzimy krajem z dykty. Kto myślał, że taka zbieranina jak Konfederacja może być lekarstwem na
  • Odpowiedz
@10129 Jestem za aborcją, ale czemu w takiej sytuacji, nie miałbym żadnego głosu? Chodzi mi właśnie o te pierwsze tygodnie w których operacja nie jest wymagana. Rozumiem, że po zrzeceniu się praw mężczyzna nie powinien płacić alimentów. Ale co w sytuacji gdy nie chce by dziecko wogóle się urodziło. Z różnych powodów np. większej szansy na wyrośnięcie na kryminaliste przez osoby wychowywane przez jednego rodzica, wiedzy o tym że samo wychowanie przez
  • Odpowiedz
@Piranie: bo nadal zmuszasz inną osobę do:
*poddania się medycznej procedurze która nie jest obojętna dla zdrowia (farmakologiczna też nie jest zdrowa, nawet można na intensywnej terapii skończyć po powikłaniach jak masz pecha). z resztą jakby była obojętna to też średnio.

*jak ktoś chce mieć dziecko to śmierć nawet i płodu może być traumatycznym doświadczeniem dla rodziców

jak dojdziemy do etapu rozwoju cywilizacji gdzie ciąża jest pozaustrojowa po pobraniu komórek rozrodczych
  • Odpowiedz
@10129

jak ktoś chce mieć dziecko to śmierć nawet i płodu może być traumatycznym doświadczeniem dla rodziców


Akurat tego argumentu można użyć by zakazać aborcji również kobietom.
  • Odpowiedz
@Piranie: można. Jak najbardziej może to być traumatyczne dla ojca jak kobieta usunie a on tego nie chciał.

kwestia co uznać za ważniejsze: wolność decydowania o tym co się dzieje z naszym ciałem czy samopoczucie innej osoby.
  • Odpowiedz