Wpis z mikrobloga

Jako, że głosowałem na konfederacje w wyborach do parlamentu a dziś popieram strajk kobiet, chciałbym napisać dlaczego wtedy oddałem na nich głos i zrobię to ponownie.

1. Nie ma w Polsce innej partii, która mówi o obniżce podatków i likwidacji socjali.
2. Tematy jak aborcja czy lgbt są wg mnie marginalne i dotyczą niewielkiej części społeczeństwa.

#konfederacja #protest
  • 84
  • Odpowiedz
@shaunblack: popieraj kobiety, głosuj i popieraj partię która:
stara się ograniczyć prawa kobiet
której członkowie niejednokrotnie wyrażali swoją pogardę względem kobiet i otwarcie uważają je za gorsze/głupsze

no ok, wierz w to co Ci pozwala łatwiej zasypiać w nocy tylko nie narzekaj, jak Cie od faszystów/szurów/seksistów będą wyzywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@shaunblack: nigdy w życiu nie zaglosuję na konfederację.
jak chcesz o gospodarce poczytac to polecam wysryw bosaka o tym, że trzeba spowolnić gospodarkę. Chyba każdy ekonomista czytający te filizofie idzie oczy przemyć.
Łapcie cytacik:

''Jeśli rynek pracy i gospodarka rozwijają się bardziej dynamicznie niż sama populacja narodu polskiego, zamieszkująca polskie terytorium, to być może trzeba nieco spowolnić tworzenie nowych miejsc pracy, dopóki nie urodzi się więcej dzieci.''

Będzie sztucznie regulował ilość
  • Odpowiedz
2. Tematy jak aborcja czy lgbt są wg mnie marginalne i dotyczą niewielkiej części społeczeństwa.


@shaunblack: jak to ktoś powiedział - jak obniżą podatki to będzie nas wszystkich stać aby jeździć do Czech, czy Niemiec załatwiać te sprawy.
  • Odpowiedz
@10129: A co ja jestem jakimś fanatykiem, żeby się w 100% zgadzać z programem partii? Po prostu wg mnie mają dobry program w kwestiach dla mnie najbardziej istotnych.
  • Odpowiedz
@shaunblack: to nie ma znaczenia czy się w 100% zgadzasz. głosując na nich popierasz takie działania bo dajesz im władzę. to jest równoważne, Twoja motywacja nic nie zmienia.

tak jakby ktoś głosował na Biedronia bo by się z czymś zgadzał co on postuluje i jednocześnie twierdził, że jest przeciwko formalizacji związków homoseksualnych.
  • Odpowiedz
@shaunblack: to tylko na Twoją niekorzyść świadczy, że byłeś tego świadomy. Podtrzymuje to co napisałem, jeżeli dla Ciebie kompromisem jest ograniczanie praw połowy społeczeństwa to jak najbardziej szur/seksista tutaj pasuje xd
  • Odpowiedz
@10129: Jak podejdziesz do tematu na chłodno, to może zrozumiesz to co napisałem w 1 poście. Temat wbrew pozorom jest marginalny i dotyczy nieporównywalnie mniejszej grupy osób niż podatki, które płaci każdy w ten czy inny sposób.
  • Odpowiedz
@shaunblack: dotyczy połowy społeczeństwa bo tyle kobiet jest. ale ok, jak dotyczy również facetów to w zasadzie dotyczy całego społeczeństwa. jeszcze gorzej :(

biorąc pod uwagę, że tylko kobieta może zdecydować się na aborcję to dotyczy tylko ich. dotyczyło by i facetów bezpośrednio gdyby oni mieli coś do gadania w kwestii decyzji a nie mają.

A seksistą to chyba Ty jesteś skoro uważasz

to nie ja głosuje na partię dyskryminująca całą
  • Odpowiedz
@10129:
Partia nazywa kobiety zwierzętami xD?

biorąc pod uwagę, że tylko kobieta może zdecydować się na aborcję to dotyczy tylko ich.


@10129: No nie. Dotyczy to również facetów, którzy będą musieli wziąć odpowiedzialność za chore dziecko.
  • Odpowiedz
Partia nazywa kobiety zwierzętami xD?


@shaunblack: tak ale mój błąd, on z pis był. poseł znaczy się. jak po takim komentarzu nie został usunięty z partii to partii to nie przeszkadza. konfederaci tylko je głupimi nazywają, przyznaję się mój błąd.

No nie. Dotyczy to również facetów, którzy będą musieli wziąć odpowiedzialność za chore dziecko.

no jak mówiłem, pośrednio. w mniejszym stopniu niż kobiety.
może będą musieli a może nie, zakładam, że
  • Odpowiedz
może będą musieli a może nie, zakładam, że większość ludzi którzy by skorzystali z aborcji zrzekną się praw rodzicielskich przy aktualnym prawie.


@10129: Zrzeczenie się praw rodzicielskich nie zwalnia z obowiązku alimentacyjnego. Kończę tę dyskusję, bo niestety 0 merytoryki jest w tym co piszesz.
  • Odpowiedz