Wpis z mikrobloga

Wczoraj byłem zaskoczony jak na #podkarpacie liczba pozytywnych testów to było 67%, ale dziś to już po prostu jebłem.
A więc UWAGA UWAGA! Dziś na Podkarpaciu 92.6% testów miało wynik pozytywny.
92.6% j------h procent XDDDDDD
729 pozytywnych na 787 testów.
Dane: https://www.gov.pl/web/wsse-rzeszow/komunikat-dotyczacy-sytuacji-epidemiologicznej-sars-cov-2-na-terenie-wojewodztwa-podkarpackiego
#koronawirus
PrawieJakBordo - Wczoraj byłem zaskoczony jak na #podkarpacie liczba pozytywnych test...

źródło: comment_1603705303aRxyjr1dX4wLhLyyDCiXYf.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PrawieJakBordo: No ok tylko jaką wartość ma 'y', poza tym wielu pracuje zdalnie. Dodatkowo, jest masa przypadków gdzie ludzie pracują i dostają zawiadomienie o konieczności odbycia kwarantanny począwszy od 4,5,7 dni wstecz. Jakoś nie widzę ludzi na ulicach. Widzę tylko karetki pod SORami bo szpitale srają w gacie i zaniedbują pacjentów którzy faktycznie potrzebują pomocy.
  • Odpowiedz
o okej, tylko co z tego? Znajoma miała korone, straciła smak, węch. Babka z sanepidu powiedziała żeby została w domu, nie panikowała, dbała o siebie. Wszystko przeszło, dziękuję. Jak zima przychodzi i grypa się rozprzestrzenia to wszyscy w dupie mają.


@shemmy: ale to nie jest takie proste zostać w domu.. do pracy musisz miec jakiś papier aby usprawiedliwić nieobecność...
  • Odpowiedz
Znajoma miała korone, straciła smak, węch. Babka z sanepidu powiedziała żeby została w domu, nie panikowała, dbała o siebie.


@shemmy: U mnie cała rodzina licząca 6 osób miała koronkę, w sumie do dzisiaj nie mam smaku ani węchu, kto wie ile takich osób jeszcze jest/było i nie są ujęte w raporcie zakażeń. Póki mogliśmy oddychać normalnie to nie było sensu dzwonić po lekarzach i zajmować miejsc w szpitalach, tam powinni
  • Odpowiedz
No ok tylko jaką wartość ma 'y',


@shemmy: zależnie od miejsca około 10-20% wymaga hospitalizacji, uśrednione. Im więcej jest zakażonych, nawet bezobjawowych, tym więcej tych wymagających szpitala, i tym samym system się zapycha. To jest prawdziwe niebezpieczeństwo tej epidemii.

Widzę tylko karetki pod SORami bo szpitale srają w gacie i zaniedbują pacjentów którzy faktycznie potrzebują
  • Odpowiedz
Wczoraj byłem zaskoczony jak na #podkarpacie liczba pozytywnych testów to było 67%, ale dziś to już po prostu jebłem.

A więc UWAGA UWAGA! Dziś na Podkarpaciu 92.6% testów miało wynik pozytywny.

92.6% j------h procent XDDDDDD

729 pozytywnych na 787 testów.


@PrawieJakBordo: ej ej @L3stko to boge na podkarpaciu juz nie chroni przed koroną?
  • Odpowiedz
No okej, tylko co z tego?


@shemmy: to, że śmiertelność jest większa, dodatkowo dużo szybciej się rozprzestrzenia koronawirus od przeciętnej grypy, to, że kilkadziesiąt razy więcej ludzi wymaga hospitalizacji z powodu covid, to że jak już wymagają hospitalizacji to dodatkowo dużo większej opieki, ale no tak, grypa groźniejsza
  • Odpowiedz