Wpis z mikrobloga

Do pajaców, którzy śmieją się z chłopaków, którzy chodzą na protesty.
Niektórzy w życiu mają szerszą perspektywę, mają dziewczyny, żony a w przyszłości być może i córki.
Sam dzisiaj wybiorę się z moją dziewczyną na protest ponieważ chciałbym abyśmy MIELI WYBÓR w przypadku gdyby na etapie badań prenatalnych zostały stwierdzone wady płodu.

#protest
  • 275
@kaspe: 1000przypadków na rok urodzeń z wadami genetycznymi to promil wszystkich urodzeń. Jak zwykle wszyscy rzucają się na protesty, gdzie ucierpieć może tylko mała garstka rodziców. I tak jak pisałem wcześniej. Co za problem zrobić to w podziemiu? Od zawsze tak się robi.
@derigen90: no i statystyka mnie jakaś chroni? Ciąża pozamaciczna to 1% ciąż. Mojej żonie się przytrafiło. Staramy się o dziecko, nie jesteśmy już dwudziestolatkami. Po pierwsze boję się, że to się mi przytrafi i wtedy zamiast racjonalnie i spokojnie pomyśleć, czego chcę, to będę szukał po necie kliniki w podziemiu i brał kredyt, albo pozbywał się oszczędności. Druga sprawa - wady rozwoju płodu akurat częściej przydarzają się kobietom gorzej sytuowanym -
@kaspe: ja jestem jak najbardziej za legalną aborcją w każdym przypadku, nie tylko jeśli życie dziecka czy matki jest zagrożone. Niech każdy decyduje za siebie. Co mnie obchodzi co ktoś chce zrobić ze swoim ciałem. Jego wola.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bodziodestruktor: Z całym szacunkiem do Ciebie - mylisz się. Historia niejednokrotnie pokazała, że da się wymusić zmiany strajkami. Pokazała też nieraz że bierność krzywdzi ludzi.
@kosaml: Ale strajkami, które miały konkretny cel i do niego dążyły. Ten nie ma żadnego, zwykła, chaotyczna prawie-#!$%@?. Przejrzyj sobie materiały jakie są na bieżąco wrzucane - Ziobro już zapowiedział, że się za nich weźmie + normalni ludzie #!$%@? blokowaniem miasta. To się skończy dużo szybciej, niż za 2 tygodnie
@Warcomx: jako baba niesamowicie podziwiam każdego faceta, który stoi z nami w tym konflikcie. Bo to m.in. pokazuje, którzy są w stanie myśleć samodzielnie, a także mają odwagę. I jeśli masz takiego faceta kobieto, to dbaj o niego :)
@somskia: XD

Akurat kucom nie podoba się postawa RN, a przede wszystkim KB, który od przeszło 20 lat broni życia nienarodzonego, bo to wolnościowcy. Zanim się doda komentarz radzę zapoznać się ze stanem faktycznym.

Druga sprawa - jeśli mężczyzna wypowie się negatywnie nt. "Piekła kobiet" nagle spływa na niego fala krytyki, że mężczyzna nie może decydować w sprawie aborcji, bo nie on nosi dziecko w macicy, ale gdy głos zabiera celebryta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Warcomx: muszą wyśmiewać, bo innej broni nie posiadają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcą w ten sposób przekazać, że męski udział w tej "feminazistowskiej" akcji będzie wyszydzany, piętnowany, żebyś bał się przyznać i tego otwarcie nie popierał. Zwykły, prymitywny ostracyzm motywowany polityką. Szanuję, że się przyznałeś.
@Kaau: czy jak dziecko ma nieodwracalne choroby i prawdopodobnie urodzi sie martwe lub pozyje max rok glownie pod rurarami w szpitalu to trzeba je rodzic na sile? czy plod bez mozgu to jeszcze dziecko?
@spidero Czy jezeli np dostaniesz wylewu i bedziesz sparalizowany to mam prawo przyjsc do Twojego pokoju i odłączyc wszystkie rury od Ciebie? Czy 'Ty' sparalizowany choc swiadomy to jeszcze Ty?