Wpis z mikrobloga

@willard: oh, tak, tak oczywiście, jak Polak nie walczy z głupimi przepisami to jedyne co potrafi to walczyć jak dymać innego Polaka, na każdym kroku trzeba uważać, żeby rodak cię nie wydymał, system też tworzą Polacy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sqbfd: jeśli lokale gastro nie są w stanie wyżyć z dostaw, to nie żal mi ich. Chyba trochę nie dogonili czasów kiedy było trzeba.

@Marsik: rozumiem ze jadasz tylko w McDonald? XD co z restauracjami gdzie ze względu na swoje "premium" i dbanie o każde danie nie ma dostaw? Takie jedzenie po paru minutach zamknięte w opakowaniach nie jest tak samo smaczne i wiele restauracji z tego rezygnuje. Pomijam fakt,
@Sqbfd heh niby wszystko zajebiście, ale wydanie opinii to nie dzieło. Wydawało by się, że są super kreatywni, a tutaj zonk, bo ZUS przywali się do nich i zakwestionuje wszystkie "dzieła". Trochę szkoda, ale taka prawda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@lukaszwilczek: a wy dalej swoje wysrywy. Rząd zamknął gastro w celu zmniejszenia emisji wirusa, ale widać do mało kogo to dociera. Tak wygląda własny biznes, ponosi się ryzyko.


Dlaczego żłobek do którego chodzi moja córka otwarty? Dlaczego mój syn chodzi do szkoły?

Jak już zamykać to wszystko...
@Sqbfd: Totalnie debilny pomysł jak się nad nim zastanowić. Wystawianie umów o dzieło wiąże się z obowiązkiem fiskalnym i koniecznością zgłoszenia przychodu. Wystarczy, że US robi kontrolę i zbierze dane zawartych umów.
@Sqbfd: a nie będą musieli potem wszystkim PIT wysyłać?


@Czyjatoja: oczywiście, że tak. Kawiarni wyjdzie to dupą jak nagle księgowa będzie musiała przygotować 200 PITów, a klientom-pracownikom też wyjdzie to bokiem, bo większość z nich zapomni, że muszą jeszcze poczekać na jakiś PIT z kawiarni i rozliczą się bez niego, a potem będą robić korekty.
@apatozaur ciekaw jestem jakbyś kwiczała jakbyś był właścicielem takiej kawiarni, miał kredyt do spłaty na głowie, dzieci na utrzymaniu i z dnia na dzień ktoś pozbawia Cię źródła dochodu, bez żadnego vacacio legis... Ale co Ty możesz wiedzieć, Twoje posty wyglądają jakby pisał je dzieciak, którego jedynym problemem jest to czy mama ugotuje dzisiaj na obiad zupę pomidorową bo nie lubisz krupniku.
@apatozaur: Brać pod uwagę wszystkie czynniki, np. to, że premier debil, kierujący rządem złożonym z debili zabroni ci dwa razy w przeciągu roku pracować i zarabiać.

Wszystko by zahamować zachorowania.


Nie zesraj się z tym twoim covidem. Boisz się? To załóż kombinezon, na to maskę spawacza i 10 szmat, zamknij się w piwnicy i wegetuj. Ale są ludzie, którzy najwidoczniej się nie boją i chcą zaryzykować.
4 tysiące ludzi rocznie ginie