Wpis z mikrobloga

#protest #przemyslenia

W ogóle beka po wsze czasy, że Polaków ruszył dopiero swoisty hamulec na seks a nie pogłębiający się kryzys służby zdrowia.

Patowa sytuacja. Powinno się wprowadzić listę przypadków medycznie beznadziejnych wyłączonych z zakazu aborcyjnego.

Ja myślę że PiS paradoksalnie tylko to umocni. Dopóki nie będzie silnej opozycji doputy będzie jak jest. Ale na to nie ma żadnych widoków w najbliższej przyszłości.

Generalnie jestem przeciwko aborcji na życzenie. Bez względu na przekonanie nie szafuje się życiem jakby to był worek kartofli.
Eugeniczna jestem za ale mam pewne obawy. Co w przypadku malwersacji czy korupcji na tym polu? Napewno do takiego będzie dochodzić.

Protesty masowe w tych czasach to pomyłka. Wyszło bydło na ulicę a za chwilę lockdown będzie bo do tego wszystko zmierza. I tak korona wirusa nie miałem ale w pracy już wysłaliśmy jedną. Mało przyjemna choroba powiem wam.

Na koniec przypominam... Wystarczy się zabezpieczać i badać jak planujecie potomstwo. A najlepiej w ogóle nie uprawiać seksu. Tylko że to dla człowieka niemozliwe.

I tak jest na świecie stanowczo za dużo #antynatalizm
  • 13
@Zamanosuke: Seks? Serio? Tu nie chodzi o antykoncepcję, czy niechciane ciąże. Tu chodzi o ochronę własnej partnerki i przyszłość rodziny.

Sytuacja nie jest patowa, był kompromis, na który zgadzały się wszystkie strony sporu. Protest musiał się odbyć, co jeżeli np. by się okazało, ze twoja partnerka jest teraz w ciąży, w dziecko ma bezmózgowie. Serio będziesz ja skazywać na miesiące cierpienia fizycznego i psychicznego i ryzykować, ze już nigdy nie będziecie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Zamanosuke: po co "lista przypadków". O przesłankach do aborcji z powodu wad płodu decydowała komisja lekarska na podstawie badań, co nie dość że trwało, to jeszcze skutecznie utrudniało wykonanie zabiegu. Mało tego, jeszcze było trzeba po uzyskaniu zgody znaleźć szpital/lekarzy którzy nie zasłonią się klauzulą sumienia. #!$%@?, że legalny zabieg na podstawie poważnych przesłanek medycznych, "nie bo bozia nie pozwala". To nie było takie proste jak "o uszkodzony płód, proszę talon
@mozgogrdyczka: Dodam tylko, ze np. w Niemczech, gdzie aborcja jest legalna, nie jest to tez tak, ze idziesz do lekarza, zamawiasz zabieg i gotowe. Owszem, mozesz miec aborcje na zyczenie, ale wymaga to paru badan i przede wszystkim opinii psychologa.

Ogolnie, niektorzy maja tu mocno absurdalne pojecie o tym wszystkim, wydaje im sie, ze to jest jakas #!$%@? jak wizyta u dentysty.
@miki4ever: Wczesna aborcja (farmakologiczna) jeszcze nie jest jakaś ciężka i nie pozostawia traumy. Ale późna aborcja np. z powodu dużych wad to już nie jest takie hop siup. W większosci krajów zachodnich wykonywanie późnych aborcji (zabiegowych) musi mieć jakieś uzasadnienie, nie można sobie przyjść do gina w 7 miesiącu i powiedzieć hej, machnij mi pan aborcję bo jednak nie chcę tego kaszojada.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
A najlepiej w ogóle nie uprawiać seksu. Tylko że to dla człowieka niemozliwe.


@Zamanosuke: no teraz to #!$%@?łeś xd

Protesty masowe w tych czasach to pomyłka. Wyszło bydło na ulicę a za chwilę lockdown będzie bo do tego wszystko zmierza.


@Zamanosuke: obawiam się że to by się stanie niezależnie od liczb (patrz Irlandia). Wiem że to trudno niektórym zrozumieć ale żeby ten cały cyrk się skończył to trzeba zetknąć się