Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, przymierzam się do zakupu nieruchomości. Moją jedyną wątpliwość budzi rachunek dewelopera założony w Getin Noble Bank. Wiadomo jaka jest sytuacja tego banku.

Czy w razie upadku banku, środki na rachunku powierniczym są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

#nieruchomosci #finanse
  • 8
@wiesz_jak_jest: Z tego, co wiem to te 100k euro ubezpieczenia dotyczy całego rachunku dewelopera (te konta na wpłaty klientów to tylko subkonta). Pytanie, czy masz rachunek otwarty, czy zamknięty? Jeśli otwarty to te pieniądze i tak za długo tam nie leżą, bo deweloper może je wypłacać transzami po zakończeniu kolejnych etapów budowy.
@dawwin: Dzięki za info.
Rachunek jest otwarty. Oczywiście developer mnie zapewnia, że w razie upadku banku to oni mają problem a nie ja, ale nie wiem czy w to wierzyć. Nie dostałem jasnej odpowiedzi dlaczego ten rachunek nie mógłby być założony w bardziej stabilnym banku.
@wiesz_jak_jest: Z tego co się orientuje GNB jest niezwykle popularnym bankiem jeśli chodzi o rachunki powiernicze. Jak kupowałem mieszkanie to wielu deweloperów, miało tam rachunek, dwóch znajomych też kupowało od deweloperów, którzy tam mieli rachunki. Bardziej bym się jednak martwił o dewelopera. No i jednak Sk banku do GNB bym nie porównywał
@wiesz_jak_jest: no raczej nie ma, jak była jakaś inba z getinem i ludzie uciekali to dawali dobre lokaty żeby przyciągnąć klientów i ludzie celowo tam zakładali konta żeby na tym zarobić