Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
No stary, fajnie było, ale się skończyło. Projekt uważam za nieudany, może gdybym zamontował jeszcze jakąś komorę tłumiącą to może.
Pierwsze dwie kawy na długiej rurce spoczko, trzecia już jak Parkinson po trzech kawach, a następne jak na początku - do trzech barów i przenosi się w czasie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pod ciśnieniem, woda miesza się z powietrzem w rurce i żadne syfony nie pomagają. A że nie chce mi się kombinować nic więcej z nim, bo melitty są zwyczajne hałaśliwe - idzie na części. Zegar sobie zostawię, bo będę mógł go wpinać w inne ekspresy i sprawdzać ciśnienie.

Ostatnia fotka na dowidzenia.
#kulkoweekspresy #kulek1981naprawiastarocie #melitta
Kulek1981 - No stary, fajnie było, ale się skończyło. Projekt uważam za nieudany, moż...

źródło: comment_1603389868XTQ26hVON0eZ9u4KoAfCqb.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michal_gol: Ale to był ciekawy eksperyment. Gdyby wyszedł był by ciekawszy, niemniej wiem już że melitty, nivony i bosche zaparzają przy 5 może 6 barów, bo mają identyczne zaparzacze. Podniesienie ciśnienia wiązało by się ze zmianą sprężyn ubijających kawę oraz zmiany zaworka robiącego ciśnienie.
  • Odpowiedz
@michal_gol: Oki, tak myślałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc tak, twoja melita ma dokładnie taki sam zaparzacz, jak model ze zdjęcia na górze. Ma on pewien mankament w konstrukcji, który powoduje że z czasem element zaczyna się poddawać i pękać. Będziesz musiał wyciągnąć zaparzacz i sprawdzić czy wszystko gra, zaraz zrobię fotę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michal_gol: dziurka na dole jest w ruchomej części zaparzacza, poddaje się ona pod naporem kawy. Podnosi się wtedy o kilka milimetrów, dzięki czemu ekspres wie, że kawa dotarła do komory. Po podaniu ciśnienia z pompy, woda podnosi tłok w górę, aż otworek zostanie zatkany, w tym momencie powinien puścić zakopany niżej zaworek i kawa wylatuje wtedy tą brązową rurką do wylewki.
Cały myk polega na tym, że jeżeli sprężyny ubijające
Kulek1981 - @michal_gol: dziurka na dole jest w ruchomej części zaparzacza, poddaje s...

źródło: comment_1603397170QhLxYoqyLU1B9M3vjSSjPp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Hmm no ok ale do czego zamierzam, mam ten ekspres jakoś 3 tygodnie i na początku tego dźwięku nie było a niedawno się pojawił. Jutro może rozkręce zaparzacz i przyjrzę się tej ruchomej części. Ogólnie ekspres bardzo fajny, cichy - zarówno spienianie jak i praca pompki. Pompka jest w pionie pewnie to tego zasługa.
  • Odpowiedz
@michal_gol: Wszyscy starają się ustawić ją w pionie, bo nie przenosi wtedy wibracji na całość. Stare bosche, te czarne, cierpiały na tą dolegliwość, bo ulka była ułożona pod zbiornikiem wody.
A znaczy nówka, więc to nie powinno być nic strasznego pewnie. Tak słucham kolejny raz i ten strzał słychać w momencie gdy tłok dopiero rusza w górę pod wpływem wody. Może jakaś delikatna nadlewka czy coś.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Na razie nie chciałem go rozkręcać bo miałem się przyjrzeć innej awarii i w razie czego wymienic/oddać ekspres. Miałem problem z panelem dotykowym który po zrobieniu kawy losowo odpalał inne funkcje ale po wycieczce do serwisu autoryzowanego się przestraszył i zaczął działać poprawnie, nawet tam usterka nie wystąpiła.
  • Odpowiedz
@michal_gol: Masz kogoś z podobnym ekspresem? Jakieś dwa miechy temu miałem porównanie, gdy brat robił podobny ekspres i zwyczajnie porównaliśmy siłę potrzebną do zamknięcia wylewki. Potem zaczął jeszcze kombinować ze sprężynami i elastomerem i wydaje mi się, że dotarł do 7,5 bara na tym modelu zaparzacza. Niemniej, na początku jego element wciskał się wyraźnie zbyt łatwo, co potem potwierdziło wyciągnięcie jednej sprężyny w dwóch częściach.
  • Odpowiedz