Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki
Mam w pracy gościa, który twierdzi, że zamiast roweru crossowego lepiej jest kupić MTB 29 cali i wsadzić tam opony crossowe. Argumentuje to tym, że taki rower będzie lżejszy i w razie czego Mozna wsadzić grube opony i śmigać po lasach. Myślicie, że ma rację? Bo przyznam, że mnie zaciekawił
#rower
  • 11
@sarfael413:

lżejszy wcale byc nie musi.
To jest też kwestia przełożeń bo współczesne MTB 1xX np na nizinach wcale nie jest takim super pomysłem bo np. przełożenie 30x11 to w sumie jest już dość mało.
Ale generalnie sporo racji w tym też jest - tyle ze trzeba zwracać uwagę na takie własnie szczegóły i pod ich kątem dobierać rower.
@bibsz, a byłbyś w stanie polecić jakiś konretny model, który by się do tego nadal. Bo nie ukrywam, że wydaje się to fajna alternatywa. O ile znajdzie się coś takiego w budżecie do 3 tysięcy
@4x80 czyli chyba coś w tym jest
Myślę, że najlepiej się zastanowić gdzie masz zamiar jeździć. A potem kupić rower do tego zadania, cieńszą oponę można włożyć zawsze do wszystkiego. Generalnie w temacie jazdy terenowej, trend jest dokładnie odwrotny, czyli coraz grubsze opony, gdyż opory toczenia wynagradzania, trakcja komfort i mniejsze straty na wybojach. Pytanie np. po co komuś rower górski jak jeździ tylko asfaltem i odwrotnie, rower crossowy + las, korzenie, krawężniki = stały bywalec serwisów na centrowanie
@sarfael413: To ja jestem tym kolesiem, który wg @damian_co_dalej kombinował z tym jak szerokie opony wejdą do mojego crossa. Wbrew temu, co kolega pisze, ja jestem z wyboru szalenie zadowolony - mam rower całkiem dzielny terenowo, a jednocześnie z wygodną geometrią i na całkiem akceptowalnym osprzęcie, a co dla mnie ważne - nadający się do otorbienia w podsiodłówki, ramówkę itp. Mieszkam w wielkopolsce, więc super ambitnych tras zjazdowych mam niewiele.

W
Pobierz Afrati - @sarfael413: To ja jestem tym kolesiem, który wg @damiancodalej kombinował z...
źródło: comment_1603430838OPLRbCpGR9oh9ISNFYI1jZ.jpg
@Adwokat_Boga:

jak ma microspline czy xd to tak. Ze zwykłym bębnem 11 i tyle.

za 3k takiego marina bobcat da sie kupić. Zaden to wypas wiadomo ale spoko sprzęt.
Choc raczej nie jest to coś o co chodzi autorowi. Choc w sumie kto wie.