Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy wyrok TK jest nieludzki i barbarzyński. Nie jestem w stanie zrozumieć jak osoba z chociaż odrobiną empatii chciałaby zmusić niepełnosprawne dziecko do egzystencji (do wielu przypadków lepiej pasowałoby słowo wegetacja) skazując je tym samym na wiele lat cierpienia, oraz zmusić rodziców do opieki nad takim dzieckiem. Ludzie którzy szczycą się z bycia katolikami są pozbawieni jakiegokolwiek współczucia i miłosierdzia, z których znana jest ich religia. Czytam te artykuły i jest to dla mnie nierealne, że takie rzeczy dzieją się w XXI wieku w (prawie) zachodnioeuropejskim kraju.
#antynatalizm #aborcja
  • 12
Katolicyzm, w ogólności chrześcijaństwo, to religia cierpienia


@Baleburg: dokładnie. W Polsce kult cierpienia też się mocno trzyma. Jak robisz coś bezsensownego ale cierpisz to nagle to ma sens. Gówno prawda. Jak można wybrać między cierpieniem, a jego brakiem to jest się masochistą i debilem, kiedy świadomie wybiera się cierpienie. jestem ciekawa, czy ci wszyscy wielbiciele martyrologii nie biorą leków przeciwbólowych jak ich ząb #!$%@?, bo cierpienie uszlachetnia. Ale czego się spodziewać