Wpis z mikrobloga

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć sens kupna iPada, w ogóle tabletu w 2020 roku? #rozowypasek coś nabąkuje o takim wynalazku ale ja nie widzę zastosowania dla takiego urządzenia za prawie 2k pln. Czy robię się boomerem? Dla mnie ani to laptop, ani to smartfon - łączy wady tych dwóch urządzeń. Dostałem kiedyś taki wynalazek w prezencie. Owszem, jakiś topowy produkt to to nie był, ot jeden z androidowych średniaków jakich masa na rynku, po prostu działał. Zabawy nim było może ze trzy tygodnie. Poza domem miałem przy sobie smartfona, w domu używałem komputera. Sprzęt po dwóch miesiącach poleciał na olx. Mógłby mi ktoś podać jakiekolwiek usprawiedliwienie takiego zakupu w codziennym zyciu? W domu jest już średni laptop oraz topowe ajfony.

Czy tablety mają jeszcze sens?

  • Tak 75.8% (94)
  • Nie 24.2% (30)

Oddanych głosów: 124

  • 18
Największą zaletą tabletów jest ich największa wada - nie są ani telefonem ani laptopem. Są szalenie wygodne w podróży (zwłaszcza wersje cellular), bateria trzyma bardzo długo, ekran jest duży i nie ma klawiatury, która w pewnych sytuacjach bardziej przeszkadza niż się przydaje. Np. może służyć do porannej/wieczornej „prasówki” w łóżku i nie jest przy tym tak nieporęczny jak laptop, a mając stylus można stworzyć na prawdę niesamowite rysunki (choć może to akurat
Potwierdzam. Tez myślałem ze tablet jest niepotrzebny, ale moja różowa ma ipada i jest mega wygodny. Żaden tablet z Androidem nie ma tak wygodnego dotyku.
Przydaje się do czytania newsow, maili, filmów i youtuba podczas zmywania naczyń ¯_(ツ)_/¯
@PancakeV: Telefonu używam prawie wyłącznie do rozmów. A i tak co 2 dni musze go ładować. Robi dobre zdjęcia i jest lżejszy od cegły kt. używałem dawniej. Dopiero na tablecie te zdjęcia wyglądają jak trzeba. Dla starszej osoby tablet jest bardzo dobrym uzupełnieniem smartfona. Szybki start, nie potrzeba specjalnego blatu, bateria trzyma tydzień. iPad.
W domu używam tabletu iPad Pro 9.4”. Telefonu poza domem. Do czytania wygodniejszy, do przeglądania stron wygodniejszy. Mamy jeden telewizor na dwie osoby, także jak ktoś chce oglądać coś innego w tym samym momencie to też nie ma problemu. Do oglądania na sofie, w fotelu czy na łóżku tablet jest wygodniejszy niż laptop i telefon. Dla mnie to bardzo przydatne urządzenie i jak obecny umrze śmiercią naturalna to kupię następny.
@PancakeV: konsumpcja mediów jest dużo wygodniejsza niż na telefonie czy laptopie w podróży lub łóżku - filmy, internet, komiksy, dokumenty etc. Książek tez, ale do tego lepszy jest Kindle.

Poza tym możesz tabletu używać w pracy czy na studiach do notowania odręcznego.
@PancakeV: u mnie iPad służy do obsługi mediów, głównie muzyki na głośnikach BT (Spotify itd), a często także używam go w łóżku leżąc bo jednak to większy ekran niż iPhone

Sens jest duży, do pasywnego korzystania z internetu tablet jest znacznie lepszy od laptopa
@niezwornowazony: Własnie takie zastosowanie ma miec ten iPad, tylko czy nie lepsza bedzie sprzedaż obecnego laptopa i kupno jakiegos porzadnego netbooka, matebooka czy jak sie zwą te małe laptopy np macbook air, huawei matebook? Nie neguje faktu wydania pieniedzy tylko nie wtopienie :)
@PancakeV: zastanów się nad laptopem konwertowalnym, np. Surface Go 2/ Surface Pro X. Tutaj w przeciwieństwie do iPada jest normalny system operacyjny, a nie mobilny. Choć to w sumie wielkiej różnicy nie robi dla normalnego użytkownika który korzysta glównie z internetu