Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki i Mirabelki! Chciałbym zostać junior testerem oprogramowania. Zrobiłem jakiś czas temu research co trzeba zrobić w tym kierunku. Uznałem, że zacznę uczyć się pythona i zacząłem to robić kupiłem sobie kurs na udemy który już cały przerobiłem. Oprócz tego przetrenowałem pythona w poza kursowym zakresie. Myślę, żeby jeszcze nauczyć się podstaw javy, sql, selenium, zrobic ISTQB, nauczyć się jak czytac i tworzyc dokumentacje techniczna oraz tworzyc podstawowe testy automatyzujące. Co możecie mi poradzić? Co zrobilibyście na moim miejscu? Co dokładnie trzeba umieć do ISTQB? Na początek manual, czy od razu uczyć się z myślą o automatyzacji? Estymujecie, że ile mi to wszystko zajmie? Poświęcam codziennie od 2 do 4 godzin na naukę. Linuxa i podstawy CLI znam. Korzystałem z tego kursu https://www.udemy.com/course/python-od-podstaw-dla-poczatkujacych/. Wszelkie rady ochoczo przyjmę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
#tester #testowanieoprogramowania #programowanie
  • 10
@Blazkooo
Jak ciśniesz w pythona, to odpuść jave na start.
Sql - koniecznie
iSTQB - też koniecznie (w sensie nauka, nie certyfikat). Na spokojnie, ze zrozumieniem i raczej polecam od razu czytać angielską wersję. Polska jest trochę skopana.
Selenium - jak już ogarniasz pythona, to warto mieć tę bibliotekę w umiejętnościach
Do tego poczytaj o Scrumie/Kanbanie, sposobach zarządzania projektami IT.
Poczytaj i testowaniu API. Do tego postman albo soap UI.
Bugtrackery i
@Blazkooo: w sumie to na co Ci ten python jak nie masz ogarniętego istqb? Moim zdaniem czy tester manualny czy automatyzujący, to każdy musi wiedzieć jak powinno się testować itd. Skoro uczysz się linuxa itp to nie lepiej iść coś koło devopsa albo nawet deva? Testerow bez doświadczenia w każdym większym mieście jest kilkuset, do tego cały czas ich przybywa z powodu bootcampow
@Blazkooo: A chcesz zostać testerem, bo Cię to interesuje i podoba Ci się, czy szukasz furtki byle się wbić do IT? Jak chcesz być devem, to ucz się języka i startuj na pozycje devowe. A jeśli chcesz być testerem, bo się naczytałeś o zarobkach w IT, to odpuść, oszczędzisz sobie frustracji i rozczarowań.
@Blazkooo: Nie chcę Cię przestraszyć ale prowadząc rekrutację w marcu dostałem ponad 700 cv z czego tylko kilkanaście osób miało jakieś doświadczenie.
Dodatkowo teraz stanowiska testerskie zaczynają atakować ludzie po bootcampach programistycznych a
nikt chyba w stanie nie jest przejrzeć takiej ilości CV więc czasami jakieś lepsze może przepaść w tym morzu.
No ale jak już gdzieś się dostaniesz na rozmowę to warto sobie przypomnieć metody http i kody odpowiedzi bo