Wpis z mikrobloga

Bez obliczania jakiś hydracji i innych takich, których przeciętny kowalski nie rozumie.


@GoplanaLodz: nie rozumiesz stosunku wody do mąki wyrażonej w procentach?
150 g wody na 250 g mąki to 60%, bo 150 / 250 to 0,6 czyli 60%. Chyba nie takie trudne ¯\_(ツ)_/¯
@GoplanaLodz: Jeśli chodzi o ugniatanie ciasta drożdżowego w planetarnym to zobacz najpierw w którym nie ma problemu. Kupiłem boscha za 1k a na drożdżowym chodzi jak by się miał zaraz rozlecieć . Używam go często ale nigdy do tego rodzai ciast bo mi go szkoda jak na niego patrzę ;)
hehe, dziekuje Mireczku za linka. Dojdzie robot planetarny to może wsiąkne w ten temat ((oo))


@GoplanaLodz: z robotem planetarnym warto uważać, bo możesz zbytnio zagrzać ciasto i wtedy zepsuje się siatka glutenowa. To też bardzo ważne przy pizzy. Ja np. chłodzę miskę przed wyrabianiem, chociaż najbezpieczniej ręcznie.
@GoplanaLodz: MUM9 dałby rade. Ja takiego planuje zakupić. A co do ciasta to daj zimnej wody i wrzuć jeszcze dwie kostki lodu, żeby nie zagrzać ciasta więcej niż 25st. Zimna woda, maka 00 i drożdży tyle ile w tym kalkulatorze. Czyli ok 1g na 1kg mąki. To jest wystarczająca ilość. No i potem ciasto do lodówki (min 24 h do 72h)
@GoplanaLodz: Mam ten sam albo model niżej już nie pamietam. Oczywiście da radę ale zobaczysz po czasie ze lepiej ręcznie takie ciasta rozrabiać:) urządzenie super samo w sobie i już nie wyobrażam sobie mimo wszystk roboty bez niego ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoplanaLodz: polecam apke na telefon PizzaApp+. Sam myślałem że ta zabawa z procentami to żart. Raz zrobiłem przy pomocy tej apki i pizza wyszła jak pizza a nie jak tektura :)